Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Droższe opony

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. Michelin

Z początkiem roku 2005 Grupa Michelin podniesie o 3 do 4 proc. ceny opon sprzedawanych polskim dilerom. Wzrosną więc zapewne koszty zakupu opon przez klientów indywidualnych. Fot. Michelin

 

Podwyżka związana jest ze wzrostem cen surowców (kauczuku, ropy i stali) oraz dalszą realizacją projektu „Ceny w Europie”. Zakłada on harmonizację cen produktów sprzedawanych przez Grupę Michelin na Starym Kontynencie na zasadzie „europejskiego korytarza cenowego”. Ma on zapobiec zbyt dużym różnicom cen opon w krajach sąsiadujących lub położonych blisko siebie. System stosowany jest od 2004 roku i będzie rozwijany we wszystkich krajach Unii Europejskiej, w tym w Czechach, na Węgrzech i w Polsce w roku 2005. Już teraz w niektórych liniach asortymentowych konieczne były znaczące podwyżki. Opony do aut użytkowych – w zależności od rozmiaru - zdrożały od 12,5 do 22 proc.

 

- Wszystkie działania oraz narzędzia wdrażane w związku z projektem „Ceny w Europie” mają na celu optymalizację cen opon Grupy Michelin. Chcemy, aby cena, którą diler płaci za zakup naszych opon, była zgodna z realiami rynkowymi – tłumaczy Francois Didion, dyrektor handlowy Michelin w Polsce.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości