Wszystko
o samochodach

Przepisy / Aktualności

Droższy dowód rejestracyjny

Data publikacji: Autor: Maciej Pobocha

Fot. Krzysztof Matuszyński Wzrosną opłaty za wydanie dowodu rejestracyjnego. Nie spełniły się tym samym obietnice Ministerstwa Infrastruktury.

Od 1 października 2004 r. wprowadzony zostanie nowy wzór dowodu rejestracyjnego. Zacznie także funkcjonować system centralnej personalizacji dowodów rejestracyjnych. Okazuje się, że część kosztów jego działania poniosą kierowcy.Fot. Krzysztof Matuszyñski

 

Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Infrastruktury za zarejestrowanie samochodu trzeba będzie zapłacić 75,50 zł. To łączny koszt wydania: dowodu rejestracyjnego (48 zł), kompletu nalepek legalizacyjnych (11 zł) i nalepki kontrolnej (16,50 zł). Opłata za wydanie pozwolenia czasowego wynosić ma 12 zł.

 

Oznacza to, że ostatecznie za wydanie dowodu rejestracyjnego kierowcy zapłacą 15 zł więcej niż dotychczas. Nie spełnią się tym samym obietnice resortu, który prezentując w lipcu nowe wzory dowodu rejestracyjnego zapewniał, że jego wejście w życie “ nie spowoduje wzrostu kosztów wytwarzania i w konsekwencji wzrostu opłat za jego wydanie ponoszonych przez obywateli”.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości