Wszystko
o samochodach

Przepisy / Prawo jazdy

Droższy egzamin na kategorię „B”

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. Bartosz Sadowski Najprawdopodobniej od lipca wzrosną też opłaty za cześć praktyczną egzaminu na prawo jazdy kategorii „B”.

Najprawdopodobniej od lipca zaczną obowiązywać nowe przepisy dotyczące egzaminu na prawo jazdy. Wzrosną też opłaty za cześć praktyczną egzaminu na kategorię "B".

 

Jak poinformowało Ministerstwo Infrastruktury, za egzamin praktyczny na kategorię „B” trzeba będzie płacić 98 zł. Oznacza to podwyżkę o 24 zł. Fot. Bartosz Sadowski

 

- O zwiększenie kosztów egzaminu zaapelowali marszałkowie województw, którym podlegają ośrodki egzaminacyjne. Konieczność tę argumentowali zmianami w procedurze egzaminacyjnej. Wraz z wejściem w życie rozporządzenia dotyczącego egzaminu na prawo jazdy część praktyczna trwająca dotychczas maksymalnie 25 minut nie będzie krótsza niż 25 minut, a możliwe, że potrwa nawet 50 minut. Oznacza to, że samochód zużyje więcej paliwa, które jest coraz droższe – mówi Justyna Bracha z Ministerstwa Infrastruktury.

 

Ceny egzaminu na kategorię „B” prawa jazdy nie zmieniały się od 2000 r.

 

Więcej o nowych zasadach egzaminu na prawo jazdy na stronie: https://www.motofakty.pl/artykul/prawo_jazdy_wedlug_nowych_zasad.html  

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Komentarze

 • Janusz (gość)

  Zdrożało już chyba wszystko a władza na czele z Przydentem i Premierem aż się krztusi z zachwytu jaki to wielki sukces odnosi.Spójrzcie proszę bez specyjalnych różowych okularów na rzeczywistość, może odrobina pokory w związku z prawem przebywania w klimatyzowanych luksusach za pieniądze biednego społeczeństwa. Jeśli chodzi konkretnie o cenę egzaminu to i tak mało kto płacił tylko raz. MIeli przecież i na to sposoby.

 • Reytan (gość)

  Ludzie!!! Chcecie mieć mniejsze opłaty? Chcecie płacic nizsze podatki? Na jesieni są wybory. Idealnie nie wybiezrzecie, ale możecie wybrac lepiej lub gorzej! Polacy! Obudzcie sie! Matka Ojczyzna jest mordowana!!!

 • miro (gość)

  Czas najwyższy zeby ludzie zrozumieli ze prawo jazdy to nie tylko papier ale i umiejętności.Nie zapisuj się na egzamin (nie płać )jezeli ich nie masz . Naucz się a opłatę uiścisz raz.

 • calm (gość)

  miro to wymysliles. Czesto jest tak ze sie umie a sie nie zdaje, bo tylko czekaja na lapowe. Egzamin na prawko to loteria.

 • Mirek (gość)

  niech lepiej sobie poskracaja wyplaty darmozjady a nie tylko czychaja na czym mozna zarobic zlodzieje. Wlasnie zaczynam kurs na prwaojazdy i ceny jakie sa to dla strszych kolegow niedopomyslenia!!!!

 • Robert5896

  czesc wszystkim ,Robiłem e do c prawo jazdy, egzaminator tak długo jezdził zemną po miescie aby mnie u dupic, i tak tez się stało 4 podejścia,a kazde 197 złotych powtórka, po prostu BANDA ,Ośrodek w Koninie, Złodzieje nic więcej ...

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości