Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Druga nitka Szosy Lubickiej w Toruniu została otwarta

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Druga nitka Szosy Lubickiej w Toruniu została otwarta Druga nitka Szosy Lubickiej otwarta. W piątek po południu pomknęli nią kierowcy. Pierwszy z nich otrzymał niespodziankę - nawigację GPS.

Przypomnijmy: jako pierwsza została udostępniona północna jezdnia Szosy Lubickiej. Stało się to przy okazji otwarcia kolejnego odcinka autostrady A1 między Nowymi Marzami a Czerniewicami. Od piątku możemy zaś korzystać z drugiej, południowej nitki. Bariery, które blokowały wjazd na tę część trasy, zostały zdjęte po godz. 14.

Jako pierwszy na trzypasmową jezdnię w kierunku A1 wjechał Piotr Dembek z Torunia. Zaskoczonego mężczyznę zatrzymała policja. Po chwili na jego twarzy pojawił się uśmiech. Dostał niespodziankę - nawigację GPS. - Jak każdy torunianin czekałem na zakończenie tej inwestycji - mówił.

- Oddajemy tę drogę na pięć dni przed terminem umownym - mówił podczas otwarcia prezydent Michał Zaleski. - Trochę żałuję, że nie udało się przyspieszyć prac, tak jak na autostradzie A1.

Modernizacja Szosy Lubickiej został podzielona na dwa etapy. W 2006 r. zakończyła się przebudowa odcinka między ul. Olsztyńską a Strugą Lubicką. Kolejne prace - na kilometrowym fragmencie między Strugą Lubicką a węzłem autostradowym - ruszyły wiosną ub.r. W ramach tego etapu powstały dwie, trzypasmowe jezdnie, dwa 64-metrowe wiadukty nad linią kolejową Toruń - Sierpc, 57-metrowy przesmyk dla Strugi i 1,3 km dróg dojazdowych m.in. do osiedla Bielawy (360 m), a także w kierunku Lubicza (260 m) i Jedwabna (460 m).

Całe przedsięwzięcie pochłonęło 38 mln zł, z czego 29,7 mln zł miasto otrzyma z unijnego programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Tekst i zdjęcie: Wojciech Giedrys

Źródło: Pomorska.pl

Druga nitka Szosy Lubickiej w Toruniu została otwarta
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Druga nitka Szosy Lubickiej w Toruniu została otwarta

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości