Wszystko
o samochodach

Motocykle / Motocykle

Ducati Monster SR4

Data publikacji: Autor: Tadeusz Suchomski

fot. Ducati Jego żywiołem jest miasto z zatłoczonymi ulicami i wszechobecnymi korkami.

Z fabryki do tej pory wyjechało ponad 130 tysięcy tych motocykli z różnymi silnikami, od 600 do 996 ccm. Nowością firmy Ducati jest model o nazwie Monster S4R.

 

fot. Ducati

Wyposażony jest w czterosuwowy, chłodzony cieczą, dwucylindrowy widlasty silnik o pojemności 996 ccm i mocy 113 KM. Jest to najmocniejszy z rodziny Monsterów o całe 12 KM. Zasilanie odbywa się za pomocą wtrysku paliwa Magneti Marelli. Motocykl osiąga prędkość maksymalną do 240 km/h przy zużyciu średnim paliwa wynoszącym od 5 do 7,5 l/100 km.


fot. Ducati Przednie teleskopy Showa pochłaniają natychmiast nierówności drogi, poprawiając prowadzenie, ale i komfort jazdy. Podobnie w działaniu jest tylne zawieszenie.
Przedni hamulec wyposażony w podwójną tarczę o średnicy 320 mm współpracującą z zaciskiem czterotłoczkowym. Hamulec tylny to jedna tarcza o średnicy 245 mm współpracuje z dwutłoczkowym zaciskiem. Hamulce pracują bardzo dobrze, a dozowanie nie nastręcza problemów kierowcy. Całkowicie elektroniczny zestaw wskaźników prezentuje się efektownie. Czytelnie zarówno w dzień jak i w nocy.


Motocykl nie posiada żadnych schowków, a 15 litrowy zbiornik paliwa wystarczy na 200 km jazdy. Jest to motocykl raczej jednoosobowy. Pasażer długo nie wytrzyma na podciągniętych do góry podnóżkach.
Żywiołem S4R jest miasto z jego zatłoczonymi ulicami i wszechobecnymi korkami.
Cena 53.900 zł jest bardzo wygórowana, za te pieniądze można kupić też zaawansowaną technicznie Hondę CBR 900 RR.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości