Wszystko
o samochodach

Motocykle / Aktualności

Dwa kółka w cenie

Data publikacji: Autor: (ksaf)

 Panie przesiadają się na skutery

- To idealne rozwiązanie na nasze zakorkowane ulice i... letnie upały - mówi Katarzyna Szulińska, pracownik w salonie sprzedaży. - Poza tym, aby prowadzić skuter mający do 50 ccm pojemności nie trzeba mieć prawa jazdy. Dorosłym wystarczy dowód osobisty, a niepełnoletnim karta motorowerowa. Dlatego wielu klientów decyduje się na taki wybór.

Nowy, markowy skuter to wydatek 6 tys. zł.

- Do niedawna uważano, że kupno takiego pojazdu to wstyd i że robią to tylko ci, których nie stać na motocykl czy samochód - opowiada sprzedawczyni. - Teraz się to zmieniło. Do sklepu podjeżdżają także zamożni klienci, którzy proszą o najdroższy model dwuśladu, jaki mamy w ofercie. W maju np. chętnie kupowano skutery jako prezent komunijny - dodaje.
Jak się okazuje wśród entuzjastów dwóch kółek są także panie.

- Wiele kobiet trochę boi się jazdy skuterem - uważa Katarzyna Szulińska. - Jednak coraz częściej przełamują się. Nawet jeśli nie decydują się osobiście na kupno takiego pojazdu, to proszą o to mężów. Potem jeżdżą wspólnie, a te odważniejsze same prowadzą.

Skutery mają zwykle zamontowane blokady, które nie pozwalają jechać szybciej niż 50 km/h. Gdyby pojazd poruszał się z większą prędkością, nie byłby już motorowerem, a więc kierujący musiałby mieć prawo jazdy. Wielu decyduje się jednak na oddławienie, czyli odblokowanie, a wtedy mogą jeździć nawet z prędkością 80 km/h.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości