Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38795 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Dwie nagrody dla flagowych Volvo

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. Volvo Volvo XC90 oraz S90 w ostatnich dniach zostały wyróżnione dwiema nagrodami o międzynarodowej skali.

Fot. VolvoModel S90 otrzymał od kapituły składającej się z projektantów z branży motoryzacyjnej tytuł Production Car Design of the Year 2015. Z kolei XC90 doceniło jury składające się z 27 brytyjskich dziennikarzy motoryzacyjnych, którzy przyznali mu tytuł SUV-a roku i wręczyli nagrodę UK Car of the Year Award 2016.

Nagrody dla najnowszych modeli szwedzkiej marki cieszą tym bardziej, że jest ich tak wiele. Dwie ostatnie to, co szczególnie ważne, głosy profesjonalistów z branży, ludzi na stałe związanych z motoryzacją i analizujących występujące w niej trendy.

Fot. VolvoNagroda dla Volvo S90 wręczana była przez przedstawicieli Car Design News podczas salonu samochodowego w Genewie w obecności widzów z całego świata i reprezentuje najwyższy poziom wyróżnienia w dziedzinie wzornictwa w branży motoryzacyjnej. W kapitule konkursu zasiadali projektanci takich firm jak Bentley, Daimler, McLaren, czy Ferrari. Wręczając nagrodę redaktor Owen Ready z Car Design News uzasadnił tę decyzję wskazując na „spokojny, czysty design górujący nad trawiącym branżę już zdecydowanie zbyt długo trendem stylizacyjnej rozrywki”.

Redakcja poleca:

- Fiat Tipo. To ma do zaoferowania (VIDEO)
- Nowe auto za 42 600 zł?
- Przyjazny kierowcy system multiedialny. Czy to możliwe?

– Projektując S90 staraliśmy się iść własną drogą. Wykorzystaliśmy najlepsze dostępne materiały, auto zaprojektowano z uwzględnieniem klasycznych proporcji I wierzymy, że udało się stworzyć projekt który nie jest kolejnym podobnym do wielu innych, lecz unikalny, wyróżniającym się spośród konkurencji – powiedział Thomas Ingenlath, odpowiedzialny za design w Volvo Car Group.

Fot. VolvoCieszy również kolejna nagroda dla bijącego popularność SUV-a XC90. 27 reprezentantów brytyjskich mediów motoryzacyjnych wybrało szwedzkie auto SUV-em roku. Przedstawiciele redakcji takich jak Top Gear, The Sunday Times, Auto Express, czy The Telegraph podkreślali technologie, dzięki którym XC90 wybrano laureatem tegorocznego wyróżnienia. Według panelistów XC90 to znakomicie zaprojektowane, bezpieczne i świetnie wyposażone auto.

Niesamowite wnętrze z godną lidera technologią łączy przestronność, luksus i niesamowitą inżynierię w sposób, który sprawia że jazda flagowym Volvo to bardzo przyjemne doświadczenie – podsumował John Callen, redaktor i dyrektor zarządzający nagród UK Car of the Year Awards.

Fot. Volvo

Fot. Volvo

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • KazBot (gość)

    W tamtym roku XC90 w tym S90..a nagrody dalej się sypią. Jeszcze trochę i volvo zdominuje niemieckie marki, czemu nie :)

  • Lorca (gość)

    @kazbot zaczynamy doceniać jakość i bezpieczeństwo a nie tylko znaczek stąd te wyróżnienia. Ja mam już 2gie volvo w swoim życiu i w porównaniu z vw czy fordem to jest najlepsze. Rzadko się psuje i przede wszystkim ma dobry silnik.

  • rybson (gość)

    Na pewno nie ostatnie :P Volvo bardzo prężnie się rozwija - otwiera nowe fabryki, zapowiada nowe modele i rozwija technologie. Myślę, że jest to przyszłość motoryzacji więc nagród nie będzie końca ;)

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Volvo S90 dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Volvo XC90 dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Części dla marki Volvo

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

899 zł