Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Dwumilionowy Fiat Panda opuścił fabrykę w Tychach

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Dwumilionowy Fiat Panda opuścił fabrykę w Tychach Panda to jeden z najpopularniejszych samochodów miejskich w Europie. W przyszłym roku zastąpi ją nowy model. Niestety nie będzie produkowany w Polsce.

Druga generacja Fiata Pandy jest produkowana w fabryce Fiat Auto Poland w Tychach od 2003 r. Do tej pory z taśm montażowych zjechało tam dwa miliony tych samochodów. Jubileuszowy egzemplarz to Fiat Panda z silnikiem Diesla 1.3 MultiJet w kolorze czerwonym.

Z dwóch milionów wyprodukowanych do tej pory Fiatów Panda na rynek polski trafiło 115 465 sztuk, natomiast 1 884 535 egzemplarzy (94,2 proc.) wyeksportowano na rynki 76 państw, w tym do wszystkich państw europejskich. Najwięcej Fiatów Panda trafiło do Włoch - 1 204 734 szt., Niemiec - 164 600 szt., Francji - 125 339 szt. Pandy z Tychów jeżdżą też w Japonii (3 805 szt.),  RPA  (3 632 szt.), Rosji  (3 016 szt.) czy Meksyku (1 974 szt.).

Obecnie Fiata Panda jest produkowany w czterech wersjach silnikowych: trzech benzynowych 1,1 54 KM,  1,2 69 KM, 1,4 77 KM oraz wyskoprężnej 1,3 MultiJet 75 KM. W ofercie występuje także wersja Fiat Panda Natural Power na gaz ziemny oraz wersja z fabryczną instalacją gazową LPG.

Panda może być wyposażona w manualną skrzynię zmiany biegów lub automatyczną  typu Dualogic MTA. Fiat Panda jest także jedynym modelem w segmencie A, który może mieć napęd na cztery koła.

W przyszłym roku na rynek ma trafić nowy Fiat Panda. Niestety nie będzie produkowany w Polsce tylko we Włoszech. W Tychach zastąpi go Lancia Ypsilon. Jej produkcja już ruszyła.

Dwumilionowy Fiat Panda opuścił fabrykę w Tychach
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Dwumilionowy Fiat Panda opuścił fabrykę w Tychach

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości