Wszystko
o samochodach

Porady / Warto wiedzieć

Dział: Przewody hamulcowe - Niedrogie, ale znakomitej jakości

Data publikacji:

Patronat działu: Przedsiębiorstwo Patronat: Przedsiębiorstwo WP. Markowe przewody hamulcowe WP zaskakują niską ceną. Oby na polskim rynku motoryzacyjnym było więcej takich zaskoczeń, albowiem utrzymanie samochodu kosztuje jego właściciela coraz więcej. Niskie ceny przewodów to także bardzo dobra wiadomość dla hurtowni i warsztatów.

Patronat działu: Przedsiębiorstwo Dział: Przewody hamulcowe
Patronat: Przedsiębiorstwo WP

Skąd wzięła się tak bardzo niska cena? Z polityki firmy, będącej nie kwestionowanym liderem na rynku polskim i jednym z największych producentów przewodów na rynki europejskie. Wiadomo, duży może więcej... Także w sytuacji, kiedy oferta dotyczy produktów drogich, a takie są właśnie przewody hamulcowe i hydrauliczne do niektórych modeli Citroena. Przewody te wyróżnia inna forma spęczki. Jest ona trudniejsza do wykonania, a co za tym idzie droższa w produkcji. Paradoksalnie droższe może więc okazać się tańsze, pod warunkiem, że taką decyzję wyraźnie „pod rynek” producent podejmuje świadomie. W tym przypadku można więc mówić o rzeczywistej promocji, a nie taktycznej obniżce ceny. Warto więc z okazji skorzystać.

Wszystkie przewody do w/w modeli są wykonywane z miedzi i przeznaczone do profilowania bezpośrednio w warsztacie. WbrewNowoczesne, wydajne maszyny i urządzenia do produkcji przewodów hamulcowych marki pozorom jest to rozwiązanie bardzo korzystne w pracy warsztatowca. Miedź jest plastyczna i można przewody kształtować bez wysiłku. Nawet nieco za długi przewód, na przykład do innego modelu, mechanik może tak ułożyć, że niejako po drodze zgubi kilka nadprogramowych centymetrów. Przewodów wykonanych ze stali oczywiście nie da się formować w warunkach warsztatowych.

Producent do każdego zestawu dołącza praktyczny schemat, pomocny w trakcie montażu. Jednocześnie za naszym pośrednictwem zaleca sprawdzenie, czy oringi znajdujące się na spęczkach przeznaczonych do wymiany przewodów są w dobrym stanie. Jeżeli oringi okażą się wyeksploatowane, należy kupić nowe i założyć na nowe przewody.
Wszystkie przewody hamulcowe i hydrauliczne produkowane w Przedsiębiorstwie „WP” mają nadruki z nazwą firmy, danymi kontaktowymi i numerem partii produkcyjnej.

Przedsiębiorstwo "WP"
Ul. Ołówkowa 9
05-800 Pruszków
tel. 22 758 68 92
www.pwpnet.pl

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości