Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Dziecko w foteliku wypadło na jezdnię. Matka pojechała dalej (video)

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / STORYFUL / x-news

Fot. STORYFUL / x-news O szczęściu w nieszczęściu może mówić mieszkanka Mankato w stanie Minnesota. Źle przypięła fotelik samochodowy i na ostrym zakręcie wypadł on z auta.

Co gorsza, kobieta nie zauważyła tego i pojechała dalej. Na szczęście większą uwagą wykazał się kierowca jadącego za nią pojazdu, zatrzymał się i pomógł dziecku, które nie odniosło obrażeń. Matka odpowie prawdopodobnie za narażenie malucha na niebezpieczeństwo.

Przypomnijmy. Bezpieczeństwo w podróży to priorytet, szczególnie dla rodziców małych dzieci. Dobór odpowiedniego fotelika może być jednak wyzwaniem. Na co należy zwrócić uwagę, by wybrać właściwy? Przede wszystkim na wielkość i wysokość siedziska, które jest dopasowane do wagi i wzrostu dziecka. Warto też dopasować rodzaj mocowania, wybrać regulowany zagłówek czy opcje fotelika ze ściąganym pokrowcem.

Zobacz także: Czy wiesz, że....? Przed II wojną światową były auta na... gaz drzewny

Ważne, żeby pamiętać o nowych przepisach w Polsce, które wskazują, że to nie wiek, ale wzrost (poniżej 150 cm) decyduje o tym, czy dziecko powinno jechać w foteliku.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • gość (gość)

  Pewnie pi.....ła przez komórkę.

 • adrian (gość)

  o chryste! Jak można nie zauważyć, że dziecka wypadło z fotelikiem na jezdnie???!! jak swoje dziecko przypinam to 3 razy sprawdzam czy wszystko jest tak przypięte jak być powinno. Dobrze, ze mój transformer XT ma isofix

 • Julianna Krupa (gość)

  Na mo

 • lord kocur (gość)

  Durny maly MOP tzn dziecko to MOP

 • Tom (gość)

  Przecież to fake!

 • Marek (gość)

  Kto napisał taką bzdurę że osoba poniżej 150 cm wzrostu musi jechać w foteliku?? A jak to będzie ktoś dorosły? To ma jechać w foteliku?? Jakiś dureń to wymyślił!

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości