Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Dzień bez samochodu. Gdzie komunikacją miejską pojedziemy za darmo?

Data publikacji: Autor: (mm)

Fot. Anna Kurkiewicz/Archiwum Dzień bez samochodu obchodzony jest co roku 22 września. To międzynarodowa kampania promującą zastąpienie samochodu komunikacją miejską czy rowerem. Z tej okazji w wielu miastach można jeżdzić komunikacją za darmo.

Fot. Anna Kurkiewicz/ArchiwumDzień bez samochodu jest dniem kończącym Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Celem kampanii jest zachęcenie społeczeństwa do ekologicznych sposobów podróżowania. Jej zadaniem jest również przyczynienie się do zmniejszenia hałasu i zanieczyszczenia powietrza.

Zobacz też: Messi czy Ronaldo? TOP 10 najlepszych piłkarzy w FIFA 16 (GALERIA)

W wielu miastach, również na terenie Polski, kierowcy zwolnieni są z opłat za bilety w komunikacji miejskiej. Na darmowe przejazdy w dniu 22 września mogą liczyć m.in. mieszkańcy Warszawy. Po okazaniu ważnego dowodu rejestracyjnego za darmo można będzie porusząć się komunikacją m.in. w Poznaniu, Lublinie, Gdańsku oraz Krakowie.

Akcja darmowych przejazdów nie jest wprowadzona we wszystkich miastach, a przed wyjściem z domu najlepiej sprawdzić informacje o ewentualnych darmowych przejazdach na stronie internetowej komunikacji miejskiej. 

Pierwszy raz europejski dzień bez samochodu obchodzono w 1998 roku we Francji. W Polsce akcja organizowana jest od 2002 roku.


Jeep dla Ciebie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • scand (gość)

    Pani prezydent Gronkiewicz-Waltz "promujaca" komunikację miejską bedzie jutro zapewne z niej korzystała zamiast wozić się i to nie tylko w celach służbowych ale też i prywatnych służbowym samochodem .

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości