Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Dzień mandatów za niezapięte pasy

Data publikacji: Autor: (TSz) źródło: Policyjni.pl

Fot. Volkswagen

Policja w całej Polsce „poluje” dziś na kierowców, którzy mają niezapięte pasy. Drogówka sprawdza też czy dzieci przewożone są w specjalnych fotelikach.Fot. Volkswagen

Środa jest dniem, w którym policyjne patrole zwracają szczególną uwagę na zapięte pasy zarówno kierowców, jak i przewożonych przez nich pasażerów.

Policja przekonuje, że pasy bezpieczeństwa zwiększają szanse przeżycia w razie wypadku. Poduszki powietrzne owszem chronią, ale tylko wraz z zapiętymi pasami. W przeciwnym wypadku, mogą nawet doprowadzić do poważnych obrażeń ciała.

Jeśli jednak kogoś to nie przekonuje, musi się liczyć z mandatem. Warto więc przypomnieć sobie cennik: za niezapięte swoje pasy, kierowca zapłaci 100 złotych i dostanie 2 punkty karne. Dziecko przewożone bez fotelika to 150 złotych i 3 punkty, natomiast za każdego niezapiętego pasażera stawka wynosi 100 złotych i 1 punkt.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • grzeg1968

  Trzymam kciuki za akcję:) Mam nadzieję, że dzięki niej, więcej osób będzie pamiętać o zapinaniu pasów. Odnośnie fotelików-zastanawiam się co mają zrobić taksówkarze przewożący małych pasażerów? Są wyłączeni z tego obowiązku, czy też powinni wyposażyć się w fotelik? http://blog.mistrz-kierownicy.com.pl

 • KOLEC30

  To jak ma się zapięte pasy to można dzisiaj jechać na bani i grzać ile fabryka dała :-).

 • Jarpoz

  Faktycznie, w Warszawie w miejscach gdzie się zwykle korkuje stali "misiaczki" i wpatrywali się w kierowców. Obawiam się że jakichś spektakularnych wyczynów z tych kontroli nie będzie.

 • Roger

  raczej chodzi o to, żeby było głośno i przypomnieć kierowcom o pasach raz na jakis czas.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości