Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

"Dziennik Zachodni" walczy o darmowy przejazd odcinkiem A4

Data publikacji: Autor: Agata Pustułka, KUB, Łukasz

fot. archiwum W bezpośrednim zasięgu odcinków autostrad A1 i A4 mieszka ok. 841 tys. osób. Ale nie tylko dla nich warto zabiegać o zwolnienie z opłat za przejazdy. Bezpłatne odcinki na kluczowych trasach będą korzyścią dla wszystkich.
fot. archiwum - Chodzi o usprawnienie komunikacji w całym regionie od granic państwa w Gorzyczkach do naszego okna na świat, czyli lotniska w Pyrzowicach - mówi Adam Matusiewicz, marszałek śląski.

Wczorajsza decyzja radnych wojewódzkich, by naciskać na premiera i ministra infrastruktury, by zgodzili się na zwolnienie z opłat to sprawa niezwykle ważna dla rozwoju województwa. Jak się dowiadujemy w Ministerstwie Infrastruktury treść rozporządzenia, na mocy którego będą określone bezpłatne odcinki autostrad, jeszcze nie jest gotowa. - Cały czas trwają konsultacje - mówi Mikołaj Karpiński, rzecznik prasowy resortu.

CZYTAJ TAKŻE

Autostradą A1 za darmo - wesprzyj akcję "Dziennika Zachodniego"

Dalszy ciąg akcji A1 za darmo


Dziennikarze Dziennika Zachodniego mają obietnicę śląskich posłów Platformy Obywatelskiej, że w sprawie wyłączenia śląskich odcinków A1 i A4 z opłat doprowadzą do spotkania z ministrem Cezarym Grabarczykiem. Będą też omawiać ten problem podczas sobotniego spotkania władz PO, z udziałem premiera Donalda Tuska.

Przypominamy, że akcję DZ poparły już także śląskie media: TV Silesia, Radio Katowice, Nowiny Rybnickie i Radio 90.

Akcję A1 za darmo popiera na facebooku już ponad 2650 internautów. Oto ich komentarze :

Podpisane i kolejne arkusze do podpisu wydrukowane dla znajomych. Michał

Ja akurat mieszkam ok. 200 m od "budowanej" autostrady (która przecina moją wieś w poprzek) i już był hałas, nie wspominając o tonach kurzu . Na domiar złego pod domem jeszcze chcą mi zrobić wylot z jedynki. Jak mamy żyć w takim cyrku to z jakiej racji miałabym jeszcze płacić za to. Ewelina

Wszystkie drogi, które powstają za pieniądze z naszych podatków powinny być bezpłatne. A jeśli rząd uważa inaczej to niech nam zwróci wszystkie pieniądze wliczane w cenę paliwa, które mają iść na budowę dróg! Grzegorz

Reasumując. Polacy są po prostu za biedni żeby płacić za jakiekolwiek autostrady. Piotr

Jak już naprawdę chcą wprowadzić te opłaty, niech zrobią ogólnokrajowe winietki (określone odcinki można wyłączyć z opłat) a nie jakieś bramki, które spowalniają ruch, utrudniają życie i sprawiają, że jazda autostradą stanie się luksusem dla wybranych. Winietki z powodzeniem funkcjonują w Czechach. Łukasz

Do akcji "A1 za darmo" przyłączają się kolejne miasta.

Po Orzeszu, przyszedł czas na Knurów. W tamtejszym Urzędzie Miasta także w ciągu najbliższych 2-3 dni wystawione zostaną specjalne karty, na których podpisywać mogą się wszyscy popierający nasz apel do ministra infrastruktury, Cezarego Grabarczyka. Zachęcamy mieszkańców Knurowa do poparcia apelu, w którym domagamy się zwolnienia z opłat za przejazd aut na odcinku pomiędzy Sośnicą, a granicą w Gorzyczkach. Apel będzie wystawiony w Biurze Obsługi Petenta w magistracie przy ul. Ogana 5. Podpisy pod petycją cały czas są także zbierane w Urzędach Miasta w Rybniku, Jastrzębiu-Zdroju, Żorach, Wodzisławiu oraz w gminach ościennych. W Rybniku blankiety są wystawione w siedzibach miejskich jednostek, domach kultury, bibliotece i muzeum. Podpisy zbierane są od piątku, ale już na listach widnieją tysiące nazwisk. W sobotę osobiście podpisy zbierał na rynku m.in poseł Marek Krząkała.

Źródło: Dziennik Zachodni

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości