Wszystko
o samochodach

Przepisy / Warto wiedzieć

Dziura w drodze zniszczyła auto? Mamy prawo do odszkodowania

Data publikacji: Autor: (mm) TVN Turbo/x-news

Fot. TVN Turbo/x-news Niektóre dziury na drogach mogą łatwo uszkodzić samochód. W takiej sytuacji każdy kierowca ma prawo ubiegać się o odszkodowanie. Od czego zacząć?

Fot. TVN Turbo/x-newsWystarczy udokumentować zdarzenie oraz miejsce z dziurą i poinformować policję lub straż miejską.- Protokół pokolizyjny jest niezbitym dowodem, że rzeczywiście w danym miejscu, na danej drodze nastąpiła sytuacja uszkodzenia pojazdu - wyjaśnia Karolina Gałecka, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie.

Redakcja poleca:
- Czy praktyczny samochód musi być drogi?
- Przyjazny kierowcy system multimedialny. Czy to możliwe?
- Nowy, kompaktowy sedan z klimatyzacją. Za 42 600 zł!

Trzeba też ustalić, kto jet właścicielem drogi, bo to do niego wnosi się o odszkodowanie.  - Można zadzwonić na numer 19 111 - całodobową informację Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad - zaznacza Jan Krynicki, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Rozerwana opona i uszkodzona felga to najczęstsze skutki wjechania w dziurę, ale zdarzają się także pęknięcia szyb czy sprężyn. Jeśli kierowca nie wie co dokładnie stało się z autem, warto udać się do warsztatu. Niektóre uszkodzenia mogą być niewidoczne gołym okiem i mogą pojawić się po przejechaniu kolejnych kilometrów.

Wniosek o odszkodowanie można składać do trzech lat od momentu powstania szkód.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Gość (gość)

    Dziura zniszczyła samochód? Wstała z jezdni i zniszczyła? Redaktor (mm) na poziomie szkoły podstawowej, bo nawet nie na poziomie gimnazjum!

  • Mienio (gość)

    A co, nie zrozumiałeś? To w takim razie o sobie mówisz, leszczu czepialski.

  • Martel (gość)

    u mnie juz chyba trzy dziury na koncie. Das jest w tym dobry http://lpdas.pl/ Ubezpieczenie prawne, ktore sobie wykupisz ratuje ci tylek w takich sytuacjach.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości