Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Dziwne kryteria

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. Renault

Okazuje się, że Polacy nabywając nowe auto nie zwracają uwagi na jego osiągi, łatwość prowadzenia i nowoczesność konstrukcji. Tak przynajmniej wynika z kryteriów stosowanych przez jury konkursu „Autobest 2005”, którego laureatem została Dacia Logan.

 

Oceniając samochody biorące udział w konkursie jury brało pod uwagę 13 kryteriów podzielonych na ważniejsze i mniej ważne dla mieszkańców: Bułgarii, Czech, Cypru, Chorwacja, Republiki Macedonii, Polski, Rumunii, Serbii, Słowacji , Turcji i Ukrainy.Fot. Renault

Ważniejsze okazały się m.in. cena, sieć dystrybucji, dostępność serwisu i części zamiennych, zużycie paliwa oraz pojemność bagażnika. W grupie mniej ważnych znalazły się: zastosowanie nowych technologii, łatwość prowadzenia, dynamika, wygląd oraz to, czy samochód jest przyjazny dla środowiska.

 

Dacia uzyskując 775 punktów wyprzedziła nową Skodę Octavię, której przyznano 716 punktów i Opla Astrę z 648 punktami.

 

Ciekawe, że z danych dotyczących sprzedaży nowych samochodów w naszym kraju wynika, że Polacy nie decydują się na najsłabsze jednostki napędowe oraz najuboższe wyposażenie. Kryteria konkursu Autobest są więc kontrowersyjne. Z największą uwagą będziemy śledzić przyszłoroczne wyniki tego, jak się okazuje, wielce interesującego konkursu. 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości