Wszystko
o samochodach

Porady / Warto wiedzieć

e-TOLL PL BILET. Jak obsługiwać kolejną aplikację do płatności za przejazd na A2 i A4?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Lucyna Nenow Od 1 grudnia 2021 roku przestaną funkcjonować bramki na autostradach A2 i A4. Kierowcy będą mogli zapłacić za przejazd na klika sposobów, a nowym rozwiązaniem ma być płatność przez aplikację e-TOLL PL BILET.

Od 1 grudnia bez szlabanów na A2 i A4

Już za niecałe dwa tygodnie kierowcy, poruszający się autostradą A2 na odcinku Konin-Stryków oraz A4 Wrocław-Sośnica, będą mogli przejechać bez konieczności zatrzymywania się przed szlabanem. Za przejazd nie zapłacą już w kiosku poboru opłat na bramkach, okazując papierowy bilet. Będzie to możliwe wyłącznie na podstawie elektronicznego e-biletu autostradowego lub za pośrednictwem aplikacji e-TOLL PL, Autopay oraz aplikacji e-TOLL PL BILET.

 

e-TOLL PL BILET. Dla kogo ta aplikacja?

Aplikacja mobilna pod nazwą „e-TOLL PL BILET” będzie darmowym narzędziem stanowiącym jedną z metod  zakupu e-biletu autostradowego. Przeznaczona jest  do zainstalowania na urządzeniu mobilnym użytkownika, a korzystanie z niej odbywa się na warunkach określonych w Regulaminie i polityce prywatności aplikacji. Z aplikacji będą mogli korzystać kierowcy motocykli, pojazdów samochodowych i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony, poruszający się po płatnych odcinkach autostrad A2 (Konin-Stryków) i A4 (Wrocław- Sośnica) zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

Opłata za przejazd w aplikacji e-TOLL PL BILET będzie możliwa po akceptacja Regulaminu i polityki prywatności.

Aplikacja e-TOLL PL BILET umożliwi:

 • zakup e-biletu autostradowego, a tym samym opłatę za przejazd odcinkami państwowych autostrad płatnych A2 (Konin-Stryków) i A4 (Wrocław-Sośnica)
 • wygenerowanie potwierdzenia zakupu e-biletu autostradowego w formie pliku PDF
 • wgląd w historię wszystkich zakupionych e-biletów autostradowych
 • zwrot niewykorzystanego e-biletu autostradowego

Wymagania minimalne urządzenia mobilnego

Aplikację e-TOLL PL BILET będzie można pobrać bezpłatnie w sklepach Google Play oraz App Store. Będzie obsługiwana przez system Android wersji nie niższej niż 6.0 oraz IOS w wersji nie niższej niż 14.

Aby aplikacja działała poprawnie, urządzenie mobilne, na którym jest zainstalowana musi dysponować przynajmniej 200 MB wolnej pamięci oraz musi umożliwiać nawiązanie połączenia z siecią Internet.

Zobacz także: Koniec bramek na autostradach. Jest alternatywa dla rządowej aplikacji

Użytkownik powinien instalować uaktualnienia aplikacji publikowane w sklepach Google Play i App Store oraz aktualizować wersje systemu operacyjnego zgodnie z zaleceniami producenta posiadanego urządzenia mobilnego. Brak aktualizacji systemu operacyjnego lub aplikacji może prowadzić do obniżenia poziomu bezpieczeństwa korzystania z aplikacji.

Jak kupić bilet za pomocą aplikacji e-TOLL PL BILET ?

Aby to zrobić:

 1. wyszukaj i pobierz aplikację e-TOLL PL BILET na urządzenie mobilne, z którego korzystasz
 2. otwórz aplikację, a następnie wybierz i zapisz język, którego będziesz używać do obsługi aplikacji
 3. zaakceptuj Regulamin aplikacji i politykę prywatności
 4. kup e-bilet autostradowy:
 • wybierz autostradę, po której planujesz się poruszać (A2 Konin-Stryków lub A4 Wrocław – Sośnica)
 • wprowadź dane pojazdu, którym będziesz się poruszał (kategorię pojazdu: samochód osobowy lub motocykl, numer rejestracyjny i kraj rejestracji)
 • wypełnij szczegóły trasy przejazdu (wjazd – punkt początkowy i wyjazd – punkt końcowy trasy, datę i godzinę planowanej podróży)
 • dokonaj płatności za przejazd (wybierz metodę płatności i dokonaj jej autoryzacji)

Aplikacja e-TOLL a e-TOLL Bilet.  Jaka jest różnica?

Aplikacja e-TOLL wymaga konfiguracji, założenia konta klienta w systemie, do którego potrzebny jest profil zaufany i włączenia w momencie przejazdu. Państwowa aplikacja - e-TOLL Bilet to zdecydowanie prostsze rozwiązanie. W przeciwieństwie do aplikacji e-TOLL nie śledzi telefonu kierowcy.

Zobacz także: Peugeot 308 w odmianie kombi

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Gogo (gość)

  Już widzę ten burdel kiedy ruszy aplikacja. Wszystko co państwowe, rządowe nigdy nie działa. Teraz w okresie świątecznym ubzdurali sobie testować nowy system. Obłąkani urzędasy.

 • Start smog (gość)

  A nie mozna bylo kupowac e biletu przez steone ile tych aplikacji szpiegowskich mam jeszcze zalozyc my obywatel którego dane wykradziono e ttol gdzie tak naprawde nie wiadomo gdzie uzywac jadac przyczepka kemingowa i os dziadostwo

 • Dureń gosc (gość)

  Podajcie konto do wpłaty. Wpiszę nr samochodu oraz termin przejazdu i koniec. Nieudacznicy nie mogą inaczej myśleć. Jawna inwigilacja. Po diabła ochrona danych osobowych. Państwo bezprawia broni tylko własny tylek.

 • Piotr (gość)

  W teorii bardzo mi się podoba, jeśli okaże się lepsze niż ten zwykły e toll to ta pierwsza apka wyleci z telefonu na zbity pysk. Pytanie co w sytyacji np. korka na trasie, kiedy w trakcie jazdy zdecyduję się jechać dalej do następnego zjazdu, lub też zjechać wcześniej

 • Wojtek (gość)

  e-bilet podobno będzie ważny 48h od wybranego czasu wjazdu na autostradę i jak zjedziesz i wrócisz na autostradę to będzie dalej ważny jeżeli nie minęło 48h. czyli wg mnie jeżdżąc autostradą często tam i z powrotem to wystarczy kupić 2 bilety raz na 2 dni XD. Ciekawe co na to ten system z autami co niby będą jeździły i sprawdzały rejestracje

 • Falcon (gość)

  Niewykorzystany e-Bilet można zwrócić a częściowo wykorzystany? Np. autostrada zamknięta i policja kieruje na zjazd i nie wracasz na nią albo omijasz i wracasz dwa węzły dalej. W obu przypadkach wpłacona z góry opłata jest większa niż należna.

 • Jo (gość)

  Covid im mózgi zniszczył!!!

 • XYZ (gość)

  Ja korzystając okazjonalnie z autostrady przestanę korzystać. Będę jeździł bokiem. Bo coś pójdzie nie tak i będę miał karę do zapłacenia. Mam w nosie te autostrady. Nie dość, że za nasze pieniądze zbudowane to część prywatnych i jeszcze płać za państwowe.

 • Komentarz usunięty.
 • arekw (gość)

  Jakie są metody płatności w e toll bilet? Czy trzeba mieć bankowość mobilną?

 • Ehh (gość)

  Mundi, ale przecież nikt Ci nie każe jeździć autostradą. Nie ma takiego obowiązku. A jak nie chcesz przez telefon to bilet będzie do kupienia na stacjach. Jak to bedzie w praktyce? Zobaczymy.

 • Ehh (gość)

  Wojtek na bramkach są kamery. Wjeżdżasz - czyta rejestrację. Wyjeżdżasz to samo. Bilet wykorzystany i musisz kupić następny. Brak bramek to taki skrót myślowy pismaków. Dla nich bramka to szlaban.

 • Suweren (gość)

  Sprawdźcie ile jest miejsc gdzie można kupić bilet .. np. W woj. Lubelskim są 4 Woj. Łódzkim czy wrocławskim jest zaledwie kilka w samej Łodzi chyba ze 3 .. to jest jawna kpina i zmuszanie ludzi do instalowania aplikacji inwigilującej konkretne osoby bo zakładając apkę logujesz się przez swoje IKK i śledzą twoje czasy przejazdu i miejsce gdzie jesteś

 • Wisłek (gość)

  Jak PiS coś zrobi to spier...chcieliście pisd to macie

 • Bogdan (gość)

  Ale tej aplikacji jeszcze nie ma ? jest tylko E-TOLL, a apki E-BILET pojawi się kiedy, może 30.11 o godzinie 23:59 ?, dramat, a jak wjadę na drogę o 23,58 ?, a apki brak.

 • Roberrrt (gość)

  Chciałem zarejestrować się e toll tragedia !!!! Aby zweryfikowali twoje konto masakra !!! Zamiast zalogować się podać nr Rej , formę płatności nr karty i po sprawie . Teraz trzeba podawać dane pesel , nr dokumentu , e dowód , profil zaufany gov.pl. Ludzie jest 2021 r koniec

 • jangra (gość)

  Do chwili obecnej, w sklepie google play nie ma aplikacji e-toll pl bilet do pobrania. Totalny bajzel.

 • Jaro (gość)

  Czy to taki problem żebym przed wyjazdem z domu kupił potrzebne bilety i zapłacił normalnie z konta przez komputer. Podepnij wszystko pod telefon a jak cię okradną to słyszysz że nie trzeba było tego robić.

 • atu (gość)

  a co się stanie jeśli przegapi się zjazd i trzeba będzie jechać 10km do następnego ? do każdego miasta jest przynajmniej kila takich zjazdów(wschód zachód południe centrum) 500złociszy za 10km?.

 • Mar (gość)

  Jeszcze trzeba kupić smartfon bo na starych nie wygrasz apki

 • Donatello (gość)

  Właśnie opłaciłem aplikacją przejazd, pieniądze pobrane z konta a w appce: "sesja wygasła" Wchodze na ZAKUPIONE BILETY a tam NIC. Prawie 17zł poszło w eter. Ponowne logowanie, ten sam efekt. Brawo!

 • Monk (gość)

  Olać autostrady.

 • Komentarz usunięty.
 • Xxx (gość)

  I zaczęło się, przyjechaliśmy z Szwajcarii na święta,Pani na stacji poinformowała Nas, że ze względu na święta sprzeda nam bilet, ale to ostatni raz. Powinniśmy ściągnąć aplikacje,wszystko ok tylko ze był problem z poborem opłaty i dlatego zdecydowaliśmy się na kupno biletu... Tak to już jest w tej Naszej Polsce a miało być tak pięknie i łatwo a wyszło jak zwyklę

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości