Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

e-TOLL. Pozostaje coraz mniej czasu na rejestrację

Data publikacji: Autor: Stanisław Rochowicz

Jak podało ministerstwo finansów, udostępniło ono użytkownikom łatwiejszy sposób rejestracji w systemie e-TOLL. Udogodnienie to jest przeznaczone dla osób fizycznych i jednoosobowych działalności gospodarczych. Sam proces rejestracji został znacznie skrócony i zautomatyzowany.
Fot. Lucyna Nenow Jak podało ministerstwo finansów, udostępniło ono użytkownikom łatwiejszy sposób rejestracji w systemie e-TOLL. Udogodnienie to jest przeznaczone dla osób fizycznych i jednoosobowych działalności gospodarczych. Sam proces rejestracji został znacznie skrócony i zautomatyzowany.

Szybka rejestracja w e-TOLL dostępna jest dla osób fizycznych oraz osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Skorzystanie z tego ułatwienia możliwe jest po zalogowaniu się do systemu profilem zaufanym z wykorzystaniem ePUAP, aplikacji mObywatel lub bankowości elektronicznej. W nowej funkcjonalności zarejestrowano już ponad 3,7 tys. kont użytkowników  – informuje szef Krajowej Administracji Skarbowej Magdalena Rzeczkowska.

Najważniejszymi korzyściami wynikającymi z nowego rozwiązania są:

  • mniej podawanych danych – wystarczy wprowadzić numer rejestracyjny pojazdu, numer urządzenia pokładowego oraz e-mail – wszystko na jednym ekranie;
  • automatyczne powiązanie wprowadzonych danych i aktywowanie urządzenia pokładowego w pojeździe;
  • pełny dostęp do wszystkich funkcjonalności IKK (Internetowego Konta Klienta systemu e-TOLL).

Warto pamiętać, że viaTOLL zostanie wyłączony wraz z końcem września. Zostało zatem niewiele czasu na zmianę systemu i przejście do e-TOLL. Apelujemy, żeby zrobić to jak najszybciej. Użytkownicy, którzy już korzystają z e-TOLL otrzymują specjalną zniżkę i za przejazdy płacą o 25% mniej  - dodaje wiceminister Magdalena Rzeczkowska.

Zobacz także: Czy można nie płacić OC kiedy auto tylko stoi w garażu?

Zniżka w e-TOLL obowiązuje do zakończenia okresu przejściowego czyli do 30 września i obejmuje opłatę za przejazd autostradą i opłatę elektroniczną za przejazd po płatnych drogach krajowych. Opłaty te są pobierane w wysokości 75% stawek opłat określonych w obowiązujących przepisach.

Aplikację mobilną e-TOLL PL można pobrać bezpłatnie w sklepach Google Play oraz App Store. Według MF liczba pobrań aplikacji przekroczyła już 134 tysiące.

Zobacz także: Peugeot 308 w odmianie kombi

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Driver (gość)

    Aplikacja dno i dwa metry mułu. Komplikacje większe niż przy kredycie w banku. Poczytajcie opinie w sklepie Play. Mniej niż zero.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości