Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Eco-driving. Gdzie w Opolu opłaca się tankować

Data publikacji: Autor: redakcja.nto

Eco-driving. Gdzie w Opolu opłaca się tankować Dziś sprawdzamy, na których stacjach w Opolu zapłacimy najmniej.

Choć ceny paliw nieco spadły, to jednak wciąż znacznie przekraczają pięć złotych za litr. Sprawdziliśmy więc, gdzie opłaca się tankować, a które stacje najlepiej omijać.

Na stacji Orlen na ulicy Krapkowickiej w Opolu litr benzyny 95-oktanowej kosztował wczoraj 5,27 złotych, o dwa grosze drożej było na Lotosie na ulicy Sosnkowskiego.

Dla porównania sprawdziliśmy stację Orlen w Strzelcach Opolskich. Tam za litr paliwa trzeba było zapłacić aż 5,33 zł! 
 
Aby zaoszczędzić, warto tankować na stacjach usytuowanych przy hipermarketach. - Ceny paliw  są tam od kilku do kilkunastu groszy niższe - twierdzi pan Jakub, właściciel firmy transportowej. - Warto lać na takich stacjach. Jeśli zatankujemy kilkadziesiąt litrów paliwa, kilka złotych zostaje w kieszeni. To dobre rozwiązanie dla tych, którzy lubią oszczędzać, a bat na tych,  którzy nie wiedzą, ile brać.

Ceny paliw na stacji Lukoil położonej przy centrum handlowym "Karolinka” na ul. Wrocławskiej w Opolu były wczoraj o 10 groszy niższe od pozostałych.

Dla przykładu: litr 95 kosztował  5,17 złotych. Podobnie było w Kędzierzynie-Koźlu. Podczas gdy ceny paliw na stacjach wahały się w granicach 5,27 zł za litr, na stacji benzynowej przy hipermarkecie Carrefour trzeba było zapłacić o 5 groszy mniej.

Zaoszczędzić, choć znacznie mniej, można również, tankując na stacjach należących do PKS, np. w Opolu (PB 95 cena: 5,26 zł, ON cena: 5,04 zł.) i Strzelcach Opolskich (wczoraj PB 95  cena: 5,25 zł, ON cena: 5,04 zł).

Planując tankowanie  do pełna, warto dowiedzieć się o aktualnych promocjach, które oferują stacje. Orlen rozpoczął w czerwcu letnią akcję "Tankuj taniej z rabatami”. Uczestnicy Programu VITAY, którzy na specjalnie oznakowanych stacjach zatankują 30 litrów benzyny, zapłacą 20 groszy mniej za każdy litr paliwa Verva 98 lub 10 groszy mniej, jeśli zakupią standardowe benzyny Eurosuper 95 lub Superplus 98.

Niektórzy uważają, że dobrym rozwiązaniem jest tankowanie na tylko jednej stacji i zbieranie punktów, które po każdym tankowaniu zapisywane się na specjalnej karcie. Kiedy zdobędziemy ich odpowiednią ilość, będziemy mogli je zamienić na darmowe litry paliwa - To zawsze jakieś pocieszenie przy tak wysokich cenach paliwa - twierdzi pan Jakub. 

Aktualne ceny benzyny można sprawdzić na stronach internetowych.

Eco-driving. Gdzie w Opolu opłaca się tankować
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Eco-driving. Gdzie w Opolu opłaca się tankować

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości