Wszystko
o samochodach

Przepisy / Prawo jazdy

Egzaminacyjne pułapki w Kielcach - fotoporadnik

Data publikacji: Autor: Karol Biela

Egzaminacyjne pułapki w Kielcach - fotoporadnik Jazda po mieście to duży stres dla zdających na prawo jazdy, dlatego przygotowaliśmy listę pułapek, jakie czekają na przyszłych kierowców w Kielcach.

W każdym mieście, gdzie odbywają się jazdy egzaminacyjne, istnieje kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt miejsc, które mogą sprawić osobie ubiegającej się o prawo jazdy kategorii B sporo kłopotów.

W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Kielcach egzaminatorzy nie mają opinii szczególnie złośliwych, ale jeżeli będą chcieli sprawdzić kandydata na kierowcę z praktycznej umiejętność dostosowania się do znaków i przepisów, nie będą mieli z tym żadnego problemu.

Poniżej prezentujemy kilkanaście egzaminacyjnych pułapek, na które warto zwrócić uwagę, aby nie oblać jazdy po mieście.

Skrzyżowanie ulic Pocieszka, Toporowskiego i Targowej

Patrząc na to skrzyżowanie oznaczone znakami, nie wydaje się zbyt trudne, jednak wielu młodych adeptów jazdy samochodem właśnie tu oblało. – Kiedyś przejazd przez tę krzyżówkę to był jeden z kanonów na trasie egzaminacyjnej. Teraz trochę rzadziej się tędy jeździ, ze względu na zmiany w organizacji ruchu na ulicy Nowy Świat – tłumaczy Paweł Kruk, instruktor z kieleckiej szkoły jazdy „Alfa”.

Ulica Pocieszka w stronę ulicy Warszawskiej

Często bezpośrednio za przejściem dla pieszych stoją zaparkowane samochody, które ograniczają ruch na prawym pasie. Kierujący powinien zatem wcześniej zmienić pas na lewy, ale uważając, aby nie najechać na linię ciągłą przed „zebrą”. Kiedy zaistnieje już możliwość zjechania na prawy pas, powinien to uczynić bez zbędnej zwłoki.

Ulica Pocieszka w stronę ulicy Toporowskiego

Analogiczna sytuacja występuje po drugiej stronie, gdzie znajduje się postój taksówek. Tam też kierujący powinien wcześniej zjechać na lewy pas, oczywiście przed najechaniem na linię ciągłą przy pasach dla pieszych.

Skrzyżowanie Alei Tysiąclecia Państwa Polskiego z Aleją Solidarności

Podczas jazdy nierzadko egzaminator wydaje polecenie, aby skręcić z Alei Tysiąclecia Państwa Polskiego w Aleję Solidarności. W tym miejscu natężenie ruchu jest dosyć duże, a cykle świateł są krótkie.

Dlatego trzeba zwrócić uwagę, czy opuszczając skrzyżowanie nie wymusimy pierwszeństwa przejazdu na pojazdach ruszających od strony galerii handlowej przy Alei Solidarności.

Rondo na skrzyżowaniu ulic Domaszowskiej, Poleskiej i Żniwnej

Pamiętajmy, aby wjeżdżając na rondo włączyć lewy kierunkowskaz, jeżeli chcemy wjechać w ulicę Poleską lub zawrócić. Poza tym należy także użyć migacza zjeżdżając z ronda.

Ulica Śląska: ograniczenie do 20 km/h

Wjeżdżając na ulicę Śląską koło akademików trzeba pamiętać, że ograniczenie prędkości obowiązuje nie tylko bezpośrednio za progiem zwalniającym, ale do następnego skrzyżowania.

Jednokierunkowa ulica Daleka

Często samochody kieleckiego WORD-u pojawiają się ulicy Dalekiej, gdzie egzaminator wydaje polecenie zaparkowania pojazdu w zatoczce. Wyjeżdżając z parkingu znajdującego się bezpośrednio przy ulicy Dalekiej trzeba pamiętać o tym, iż jest to droga jednokierunkowa, a więc musimy dojechać do ulicy Leszczyńskiej. Tam, jeżeli będziemy jechać np. w lewo, należy obowiązkowo zjechać do lewej krawędzi jezdni.

Ulica Radomska: zjazd do hipermarketu

Podczas jazdy ulicą Radomską często egzaminatorzy wydają polecenie skrętu w prawo, w uliczkę prowadzącą do hipermarketu Real i Praktiker. Pamiętajmy, żeby bezwzględnie zatrzymać pojazd przed sygnalizatorem, jeżeli świeci się zielona strzałka.

Kilkadziesiąt metrów dalej jest rondo o dwóch pasach ruchu. Wewnętrzny pas składa się z bordowej kostki, a zewnętrzny ma piaskowy kolor.

Jeżeli osoba zdająca otrzyma polecenie zawrócenia na rondzie, powinna włączyć lewy kierunkowskaz i poruszać się po wewnętrznym pasie.

Skrzyżowanie równorzędne przy ulicy biskupa Mieczysława Jaworskiego

Jadąc od ronda w stronę parafii św. Jadwigi Królowej i skręcając w prawo w osiedlową uliczkę pamiętajmy, iż musimy przepuścić nadjeżdżające pojazdy z prawej strony (tzw. reguła prawej ręki). Uważajmy także na auta jadące po naszej lewej stronie – chociaż to my mamy pierwszeństwo, to kierowcy jeżdżący tamtędy wymuszają pierwszeństwo przejazdu.

Ulica Piłsudskiego

Zjeżdżając w dół z ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego w biskupa Mieczysława Jaworskiego trzeba uważać, żeby nie najechać na linie oznaczające powierzchnię wyłączoną z ruchu oraz linię ciągłą.

Ulica Wojewódzka: ograniczenie do 20 km/h

Przy nowej szkole muzycznej jest znak ograniczający do 20 km/h dozwoloną prędkość. Kilkadziesiąt metrów dalej lekko ukryty za konarami drzew stoi znak zakazujący skrętu w lewo. Dlatego osoba egzaminowana musi minąć ulicę Wiosenną i wjechać w jednokierunkową ulicę Jaworową.

Egzaminacyjne pułapki w Kielcach - fotoporadnik
 • Poprzednie zdjęcie
 • 1 / 1
 • Następne zdjęcie

Egzaminacyjne pułapki w Kielcach - fotoporadnik

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Kuba123 (gość)

  Bardzo ciekawy artykuł. Są chyba wszystkie problematyczne ulice. Ale do tego potrzebny jest jeszcze dobry instruktor, który wszystko wytłumaczy na żywo podczas jazdy. Mam doświadczenia z dwoma szkołami jazdy ale tylko Wójcika mogę z czystym sercem polecić. Tam trafiłem na super instruktora, który jeździł ze mną tylko po trudnych skrzyżowaniach. Poza tym mają bardzo dobre ceny, ja trafiłem na promocję z ich strony http://www.szkolajazdywojcik.pl

 • Anna (gość)

  Zgadza się szkoła jazdy Wójcik jest najlepsza..

 • Magda (gość)

  Dobry artykuł który niewątpliwie pozwoli zdać egzamin. Ale mój instruktor mawiał zdasz egzamin i co dalej. No i nauczył mnie jeździć samochodem a nie zdawać egzamin. Egzamin zdałam bez problemu mimo iż na standardowej trasie był remont i wszyscy którzy zdawali ze mną egzamin byli w niemałej panice. Ja podeszłam do rzeczy tak jak na kursie zasady są zawsze takie same i jeździłam tak jak nauczył mnie instruktor. No i egzamin zdany i jeżdżę po Polsce i nie tylko bez większych problemów. Przy okazji pozdrawiam ekipę z Elmichta - super szkoła i super instruktorzy

 • danny_boy (gość)

  Z całym szacunkiem ale owe rondo w kolorową kostką zastanawiam się co za idioci Wam mówili że to są dwa pasy ruchu ? Od kiedy to kolor kostki wyznacza pasy ruchu dla samochodów ? Jeśli nie ma tam oznakowania poziomego na jezdni wyznaczającego pasy ruchu to nie ma wogule o czym mówić. Oczywiście że logiczne będzie przy zawracaniu nie zajmować całej szerokości drogi tylko mieć odpowiedni tor jazdy ale na miłość boską nie mam mowy o dwóch pasach ruchu w tym miejscu.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości