Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39048 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Ekologiczna Toyota Auris

Data publikacji: Autor: (ip)

Auris Hybrid,  Fot: Toyota Hybrydowa Toyota Auris otrzymała w Europie dodatkowe modyfikacje, które pozwoliły uzyskać jeszcze niższą emisję CO2. Obecnie wynosi ona 84 g/km, a w wersji Auris Touring Sports (kombi), która zadebiutuje w połowie roku, 85 g/km, czyniąc z niej najbardziej oszczędne kombi na rynku.

Obniżenie emisji w obu wersjach hybrydowego Aurisa było możliwe dzięki zastosowaniu udoskonaleń aerodynamicznych, przede Auris Hybrid,  Fot: Toyotawszystkim w podwoziu pojazdu.

Nowy Auris odnosi spektakularny sukces sprzedażowy w Europie, gdzie w pierwszym kwartale jego popularność wzrosła o 27%. Wersja z napędem hybrydowym ma największy udział tego wzrostu: Auris Hybrid odnotował 69-procentowy wzrost sprzedaży w Europie względem analogicznego okresu zeszłego roku. Jest to potwierdzenie, że dla konsumentów w Europie coraz ważniejszy staje się całkowity koszt użytkowania pojazdu, który w przypadku hybrydowego Aurisa jest na rekordowo niskim poziomie.

Również w Polsce hybrydowy Auris odniósł sukces rynkowy. W samym kwietniu, pierwszym miesiącu sprzedaży modelu w Polsce, Toyota Motor Poland zebrała ponad 100 zamówień na nowy model z napędem hybrydowym.

Auris Hybrid,  Fot: Toyota

Auris Hybrid, Fot: Toyota

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Toyota Auris zdjęcia

Toyota Auris dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Toyota Auris opinie

Oceń swoje auto

Toyota Auris Cena