o samochodach

Aktualności / Informacje

Ekonomiczny Lancer

Data publikacji: Autor: (mp)

Mitsubishi Lancer z benzynowym silnikiem 1,6 l zwyciężył w III eliminacji Mistrzostw Polski w Ekonomicznej Jeździe w Rajdzie Na Kropelce.

Lancer z wynikiem 4.74 l spalanej benzyny na 100 km w cyklu mieszanym zajął pierwsze miejsce w kategorii zużywanego paliwa przypadającego na masę pojazdu i pojemność silnika. Stanął także na trzecim miejscu podium w klasyfikacji generalnej.

Celem rajdu, którego trasa liczyła 279 km, był dojazd na czas przy jak najmniejszym zużyciu paliwa. Średnia prędkość została obliczona na 60 km/h. Po pięciu godzinach jazdy załogi dotarły na metę, gdzie dokonano komisyjnego tankowania pojazdów. Z wynikiem poniżej pięciu litrów na 100 km Mitsubishi pokonał 40 rywali biorąc pod uwagę masę samochodu i pojemność silnika.

Rajd zorganizowały Automobilklub Olsztyński i Politechnika Białostocka.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!