Wszystko
o samochodach

Premiery / Samochody osobowe

Ekskluzywny sportowiec

Data publikacji: Autor: (pim)

Fot. Bentley Może się wydawać, że w autach takich jak Bentley Continental GT nie ma już co poprawiać. Ale przynajmniej można coś bardziej zindywidualizować.

Mogło by się wydawać, że w samochodach takich jak Bentley Continental GT nie ma już co poprawiać. Ale przynajmniej można coś bardziej zindywidualizować. Fot. Bentley

 

W nadchodzącym roku modelowym Continental GT wzbogaci się o nową wersję wyposażenia, sportowy pakiet Mulliner Driving Specification. Najbardziej w oczy rzucają się dwudziestocalowe alufelgi. Reszta ukryta jest we wnętrzu. Kierowca, któremu mało sportowego ducha w samochodzie, z Fot. Bentley sześciolitrowym silnikiem W12 o mocy 560 KM rozpędzającym auto od 0 do 100 km/h w 4,8 sekundy, może sobie optycznie „przyspieszyć” swojego Continentala.

 

Przede wszystkim kupuje w zestawie dziurkowane pedały i oparcie na stopę oraz sportowy drążek zmiany biegów. Ponadto otrzymuje dwubarwną, częściowo skórzaną tapicerkę (sama skóra byłaby mało „wyczynowa”), z emblematem Fot. Bentley Bentleya na oparciach foteli i drewniane wykończenia. Taki zestaw kosztuje tyle, co mały samochód – 6 tys. funtów brytyjskich, czyli ok 36 tys. złotych. Ale co to jest w obliczu ceny całego samochodu (112 750 funtów – wolę nawet nie przeliczać)?

 

Opcję tę można rozszerzyć dokupując kolejne elementy, np. dwubarwne koło kierownicy, aluminiowy panel na deskę rozdzielczą, wykończenia z innych niż w zestawie gatunków drewna, grube, wełniane dywaniki czy aluminiowy korek wlewu paliwa. Może to dobra propozycja na gwiazdkę? Życzę, żeby była kiedyś dostępna dla każdego z nas.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości