Wszystko
o samochodach

Serwisy Specjalne / Jeep Grand Cherokee

Ekspedycje po bezdrożach bez wychodzenia z domu!

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. Jeep Jeep jest pierwszą marką motoryzacyjną, publikującą na Facebooku filmy nagrane w technologii 360°. Udostępniane najpierw na portalu YouTube, a od kilku tygodni również na Facebooku, filmy te są nagrywane specjalnymi kamerami rejestrującymi jednocześnie obrazy pod różnym kątem, pozwalając użytkownikowi wybrać preferowany kąt widzenia.

Fot. Jeep Wchodząc bezpośrednio z Facebooka na profil Jeep-People, użytkownicy będą mogli „wejść na pokład" Jeepa Cherokee, usiąść obok profesjonalnego kierowcy i stawić czoło wymagającej trasie, prowadzącej przez kamienistą pustynię Agafay.

Zdjęcia zostały zrobione kilka miesięcy temu w Maroko, kiedy karawana Cherokee Trailhawk wyruszyła na rajd, aby przetestować umiejętności terenowe tego samochodu. Są one zasługą systemu Selec Terrain, napędu 4x4 Jeep Active Drive Lock, SelecSpeed Control, który „czuwa" nad prędkością zjazdu oraz trybu „Rock" z funkcją „4WD-Low", która umożliwia blokowanie dyferencjału w tylnym moście.

Dzisiaj takie same zdjęcia dostępne są na Facebooku w postaci filmów 360°, które pozwalają wybrać obraz wnętrza i nadwozia Jeepa Cherokee.

Na oficjalnej stronie Jeep-People na Facebooku zamieszczone są również filmy zrealizowane w tej samej technologii i poświęcone surfingowi, Wybierając któryś z filmów użytkownik znajdzie się na desce surfingowej i będzie mógł „wirować" pomiędzy falami w najsłynniejszych miejscowościach Kalifornii czy Meksyku oraz będzie mógł wirtualnie stawić czoła „prawdziwej" tubie wodnej, czy też wykonywać figury akrobatyczne w stylu freestyle, dokładnie tak, jak robią to zawodowcy.

Filmy nagrane w technologii 360º debiutujące teraz na kanałach społecznościowych, to te same nagrania, które były wykorzystywane w rzeczywistości wirtualnej, zrealizowane poprzez technologię Samsung Gear VR, które Jeep pokazywał szerokiej publiczności i fanom podczas swoich letnich imprez.

Udostępnione w dolnym lewym rogu ekranu Facebooka, filmy nagrane w technologii 360º można oglądać tylko na komputerze lub na urządzeniach mobilnych z systemem Android. W tym pierwszym przypadku, użytkownik będzie poruszał kursorem, aby zmienić kąt wyświetlania, natomiast z urządzenia mobilnego, będzie musiał wykonać tę samą operację, przesuwając palec po ekranie lub obracając samo urządzenie.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości