Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Technologia

Ekstremalne clio

Data publikacji: Autor: Jabłoński Tomasz, Express Ilustrowany

Renault clio V6? Nie, to zwykła cliówka po profesjonalnym tuningu. fot. tomasz jabłoński Spod skrzydeł jednego z łódzkich dilerów renault wyszedł kolejny (po czarnej megance) nietuzinkowy model. Tym razem fachowcy od tuningu przygotowali popularne clio. Samochód wygląda niezwykle atrakcyjnie. Ale nie może być inaczej, skoro jego tuning kosztował ponadÉ 50 tys. zł! - Samochód bazowy to clio 1,5 dci privillege, 80 KM z instalacją GSM i klimatyzacją - mówi Tomasz Bartkiewicz , szef

Spod skrzydeł jednego z łódzkich dilerów renault wyszedł kolejny (po czarnej megance) nietuzinkowy model.


Tym razem fachowcy od tuningu przygotowali popularne clio. Samochód wygląda niezwykle atrakcyjnie. Ale nie może być inaczej, skoro jego tuning kosztował ponadÉ 50 tys. zł!
- Samochód bazowy to clio 1,5 dci privillege, 80 KM z instalacją GSM i klimatyzacją - mówi Tomasz Bartkiewicz , szef działu tuningu łódzkiego dilera. - Po zamontowaniu chipa V-tech moc wzrosła do 101 KM. Auto zdecydowanie lepiej przyspiesza. Znakomicie trzyma się drogi na 17-calowych felgach i oponach w rozmiarze 205/40/17. By koła ładnie się prezentowały, musieliśmy zastosować kilkucentymetrowe dystanse.


Z zewnątrz clio przypomina model V6. Na komplet ospoilerowania składają się: błotniki przednie, nakładki na drzwi, nakładki na progi, a także na błotniki tylne - z bardzo charakterystycznymi, potężnymi wlotami powietrza. Całość prac spowodowała, że nadwozie clio jest szersze o prawie 15 cm i dłuższe o 6 cm.


Przy tak modyfikowanym samochodzie nie zabrakło zmian wewnątrz auta.
- Skórą obszyte zostały deska rozdzielcza, elementy drzwi i fotele - dodaje Tomasz Bartkiewicz. - Imponujący jest również zestaw audio. Komplety głośników, w tym 38-cm głośnik subniskotonowy, napędzają potężne wzmacniacze. Samochód został profesjonalnie wyciszony i okablowany.
Clio ma również elektrycznie sterowane lusterka, białe tylne lampy, wlew paliwa typu sparco i układ wydechowy typu duplex.


Jedną z ostatnich zmian w prezentowanym renault było pomalowanie artystyczne maski samochodu w krople wody.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości