Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39041 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Elektryczna Skoda Octavia Scout ACTIVeDRIVE

Data publikacji: Autor: (pp)

Fot. Schaeffler
Skoda Octavia Scout znana jest klientom w Europie już od kilku lat. Jednak niemiecka firma Schaeffler zaprezentowała własną wizję tego czeskiego kombi, napędzaną silnikiem elektrycznym.

Fot. Schaeffler
Niemcy nie ograniczyli się jedynie do zastąpienia jednostki spalinowej motorem elektrycznym. Całkowicie przebudowany został również układ napędowy pojazdu. Zarówno przednia, jak i tylna oś auta zostały wyposażone w mechanizm różnicowy z elektroniczną blokadą. Dzięki temu, każde z kół może obracać się z inną prędkością. Zdaniem twórców tego pojazdu, wpływa to nie tylko na poprawę właściwości terenowych Octavii, lecz także znacząco podnosi poziom bezpieczeństwa.

Co więcej, każda z osi współpracuje z oddzielnym silnikiem, których łączna moc wynosi aż 285 KM. Pozwala to na rozpędzenie ważącego 1,9 tony kombi od 0 do 100 km/h w Fot. Schaefflerczasie 8,5 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 150 km/h.

Największą zaletą układu napędowego ACTIVeDRIVE jest brak takich elementów, jak np. wał napędowy, co przekłada się na mniejsze straty energii oraz niższe zużycie paliwa. Według firmy Schaeffler, system ten z powodzeniem mógłby zostać wykorzystany w przyszłych hybrydach o napędzie 4x4, a nie tylko w pojazdach o napędzie wyłącznie elektrycznym.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Skoda Octavia zdjęcia

Skoda Octavia dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Skoda Octavia opinie

Oceń swoje auto

Skoda Octavia Cena