Wszystko
o samochodach

Premiery / Samochody osobowe

Elektryczne Infiniti w 2013

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. Infiniti Luksusowa marka Nissana planuje wprowadzenie swojego pierwszego pojazdu elektrycznego w 2013 roku.Fot. Infiniti Wiceprezes firmy Infiniti, Andy Palmera, w trakcie ceremonii otwarcia nowego salonu marki w Londynie, stwierdził że Infiniti zamierza odchodzić od tradycyjnych jednostek benzynowych, zastępując je ekologicznymi dieslami, hybrydami i pojazdami elektrycznymi. W ramach tej polityki, firma planuje stworzenie do 2013 roku pojazdu o napędzie wyłącznie elektrycznym.

Elektryczne Infiniti ma stać się elementem ekspansji koncernu Nissana na rynku pojazdów z tym napędem. Japoński producent we współpracy z Renault zamierza w najbliższym czasie stworzyć i wypuścić na rynek aż 8 modeli elektrycznych, w pięciu podstawowych segmentach. Plany obu koncernów są dość ambitne, bo firmy chcą w najbliższych kilku latach wyprodukować ok. 500 tys. sztuk samochodów elektrycznych.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • alan2

    Ciekawe jaki będzie zasię Infiniti bo chyba nie taki jak w miejskich samochodach ok 160km żeby pobić rekord musieli by zrobić ponad 600km bo rekord należy jak narazie do grupy VW która zrobiła A2 o zasięgu 602km i zmniejszonym czasie ładowania, doładowanie do 80% na stacji ma wynosić 20min

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości