Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Elektryczne Volvo V60 Plug-in niebawem w salonach

Data publikacji: Autor: Karol Biela

Elektryczne Volvo V60 Plug-in niebawem w salonach Spalanie poniżej 2 litrów na "setkę", 50 kilometrów tylko na baterii oraz emisja CO2 poniżej 50g/km to najważniejsze cechy Volvo V60 Plug-In.

Hybrydowe Volvo po raz pierwszy zostało zaprezentowane podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych w Genewie.

W trybie zasilania wyłącznie energią elektryczną samochód V60 Plug-in ma zasięg do 50 kilometrów. Całkowity zasięg samochodu, w połączeniu z silnikiem diesla, wynosi do 1200 km. Średnia emisja dwutlenku węgla to 49 gramów na kilometr (w cyklu mieszanym według certyfikatu NEDC), zaś zużycie paliwa to 1,9 litra na 100 kilometrów.

Model V60 Plug-in można ładować ze zwykłego gniazdka elektrycznego w domu lub innym miejscu, gdzie samochód zostanie zaparkowany. Czas pełnego ładowania to około pięć godzin.

Zobacz też: Peugeot iOn - elektryczna zabaweczka (zdjęcia, film)

Energia elektryczna zapewnia szereg korzyści. Silnik elektryczny jest prawie cztery razy wydajniejszy od zwykłego silnika spalinowego. Oznacza to, że samochód napędzany prądem zużywa mniej energii, a przez to jego emisja CO2 do środowiska jest znacznie niższa, nawet jeżeli energia uzyskana do jego zasilania pochodzi ze spalania paliw kopalnych.

W Volvo prace nad modelem V60 Plug-in postępują równolegle z opracowywaniem modelu Volvo C30 BEV, który jest zasilany wyłącznie energią elektryczną.

Fot. Volvo

Elektryczne Volvo V60 Plug-in niebawem w salonach
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Elektryczne Volvo V60 Plug-in niebawem w salonach

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości