Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Elementarz poszkodowanego, czyli jak walczyć o swoje prawa

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. Shutterstock Codziennie narażeni jesteśmy na wiele niebezpieczeństw zagrażających naszemu zdrowiu lub życiu. Gdy ulegamy wypadkowi drogowemu, pojawia się mnóstwo wątpliwości. W jaki sposób ubiegać się o odszkodowanie? Na jakiej podstawie ubezpieczyciel powinien je wypłacić? Odpowiedzi na te jak i wiele innych pytań można znaleźć w specjalnie przygotowanym na tę okoliczność „Elementarzu poszkodowanego”.
Fot. Shutterstock W chwili nieszczęśliwego wypadku ogromną rolę odgrywa czas oraz wsparcie – zarówno materialne, jak i psychiczne. Niestety, podmioty zobowiązane do naprawienia szkody, wypłaty odszkodowania, renty czy zadośćuczynienia, bardzo często nie potrafią pomóc poszkodowanym. Wręcz przeciwnie, zdarza się, że wykorzystują one bezradność i brak wiedzy pokrzywdzonych. Wypłacają jak najniższe odszkodowanie, które w rzeczywistości powinno obejmować nie tylko koszty leczenia, rehabilitacji, opieki, ale również zwrot utraconego dochodu wynikającego z przebywania na zwolnieniu lekarskim podczas leczenia powypadkowego.

CZYTAJ TAKŻE

Pojazd zastępczy po wypadku

Jak zmniejszyć liczbę ofiar drogowych


- „Elementarz poszkodowanego” powstał z myślą o pokrzywdzonych w wypadkach samochodowych i ma na celu wzrost ich świadomości ubezpieczeniowej. Poszkodowany nie musi być ofiarą, która nie potrafi walczyć o swoje prawa. Choć żadne pieniądze nie są w stanie zrekompensować bólu i cierpienia spowodowanego wypadkiem, mogą okazać się pomocne w odzyskaniu zdrowia i komfortu psychicznego - mówi Jarosław Oleksy, jeden z uczestników projektu, prezes zarządu Alea Broker.

Bardzo często wypadek drogowy powoduje nie tylko uraz fizyczny, ale także stres. Nawet jeśli dotychczas poszkodowany pamiętał o wszystkich przysługujących mu prawach, w okolicznościach nieszczęśliwego zdarzenia łatwo o nich zapomnieć. Brakuje mu czasu i nerwów na poszukiwania niezbędnych i wiarygodnych informacji. Często nie potrafi do nich dotrzeć, a kiedy to się uda, musi zmierzyć się z ogromną ilością niezrozumiałej terminologii.

„Elementarz poszkodowanego” został wydany w formie papierowej książeczki, co pozwala sięgnąć po niego w każdej chwili. Znaleźć go można w ogólnopolskich aptekach oraz salonach samochodowych Opel Szpot. - Co istotne, nacisk przy redagowaniu przewodnika został położony na przystępność i łatwość języka. To niewątpliwie ułatwia zrozumienie zawiłych przepisów i pomaga pokrzywdzonym w skutecznej walce o swoje prawa – dodaje Oleksy.

Projekt powstał we współpracy ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego – Droga i Bezpieczeństwo oraz Fundacji Pomocy Poszkodowanym w Wypadkach Drogowych – Kierowcy Dzieciom.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości