Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

„Elka” pod nadzorem

Data publikacji: Autor: (maj) - Dziennik Łódzki

Niezależnego koordynatora, nadzorującego pracę egzaminatorów, zatrudnił dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łodzi.

 

Koordynator przydziela kursantom egzaminatorów i samochody. Planuje się zatrudnienie jeszcze jednej takiej osoby. Wszystko po to, aby uniknąć „ustawiania” egzaminów.

 

Zmiany zasugerowała wewnętrzna komisja, powołana w WORD po ujawnieniu przez policję w grudniu ubiegłego roku faktu kupowania praw jazdy. W sprawę zamieszanych jest trzech egzaminatorów i ośmiu właścicieli szkół jazdy z Łodzi.

 

– Nowy pracownik nie ma kontaktu ze szkołami jazdy i liczymy na to, że utrudni próby korumpowania egzaminatorów – mówi Dariusz Wolniewicz, zastępca dyrektora WORD w Łodzi. Wcześniej w ośrodku egzaminowania wprowadzono losowe wybieranie samochodu i egzaminatora.

 

Dotychczas egzaminy nadzorował jeden z egzaminatorów. Teraz wszyscy będą egzaminować, zamiast siedzieć za biurkiem. Zdaniem Wojciecha Jabłońskiego, dyrektora WORD, to pozwoli na oszczędności i zwiększy wydajność egzaminujących. Egzaminatorzy będą jeździć z kolejnymi kursantami, wyznaczonymi przez koordynatora, bez przerwy, do końca swojej zmiany.

 

Jeszcze w lutym WORD ogłosi przetarg na montaż kamer w samochodach egzaminacyjnych. To ma zlikwidować spory między egzaminatorami i kursantami.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości