Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39055 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Euro NCAP. 5 gwiazdek dla nowego Forda Mondeo [video]

Data publikacji: Autor: źródło: mototarget.pl

Ford Mondeo / Fot. Ford Nowy Ford Mondeo zdobył maksymalną liczbę pięciu gwiazdek w testach bezpieczeństwa przeprowadzonych przez niezależny instytut Euro NCAP. W jakie systemy bezpieczeństwa został wyposażony?

Ford Mondeo / Fot. Ford Nowy Ford Mondeo jest pierwszym modelem Forda na świecie, który oferuje system Pre-Collision Assist z technologią wykrywania pieszych Pedestrian Detection. Opracowany przez Forda system wykrywa osoby znajdujące się na drodze przed autem oraz pieszych, którzy przekraczają tor ruchu pojazdu, a następnie automatycznie aktywuje układ hamulcowy, jeśli kierowca nie podejmie odpowiednich działań zmierzających do uniknięcia kolizji.

W nowym Fordzie Mondeo debiutują również pierwsze w europejskim sektorze motoryzacyjnym tylne nadmuchiwane pasy bezpieczeństwa. W razie kolizji, pasy powiększają swoją objętość, aby rozproszyć siłę uderzenia pięć razy bardziej wydajniej, niż w przypadku tradycyjnych pasów.

Inne technologie oferowane w nowym Fordzie Mondeo:

- Dynamiczne reflektory LED, łączące w pełni LED-owe reflektory o charakterystyce światła zbliżonej do dziennego z system reflektorów adaptacyjnych Adaptive Front Lighting System

- Ford MyKey, pozwala kierowcy zaprogramować kluczyk do Forda Mondeo w taki sposób, aby inne osoby prowadzące samochód - z reguły młodsi kierowcy - nie mogły odbierać przychodzących połączeń telefonicznych czy przekraczać ustalonej prędkości maksymalnej.

- System Active City Stop, który zapobiega kolizjom przy małych prędkościach

- Samochodowy system komunikacji SYNC 2 z funkcją wzywania pomocy Emergency Assistance, system sterowania głosowego pozwala kierowcy skupić się na prowadzeniu samochodu, a po wypadku łączy osoby znajdujące się w pojeździe z operatorami lokalnych służb ratunkowych.

Struktura Forda Mondeo jest wykonana w 61% ze stali o wysokiej wytrzymałości. Inżynierowie Forda zastosowali również hydroformowaną stal o wysokiej wytrzymałości w przednich słupkach oraz w relingach dachowych. Wszystko to pomaga zredukować wnikanie do wnętrza elementów nadwozia podczas zderzenia nawet o 64 mm.

Inne modyfikacje strukturalne to m.in. stabilizator zaprojektowany tak, aby ograniczyć przemieszczanie się przekładni podczas czołowego zderzenia - co minimalizuje też ruchy kolumny kierownicy - oraz panele progowe wykonane ze stali borowej, zapewniające lepszą ochronę podczas uderzenia w bok pojazdu.

Ford Mondeo / Fot. Ford

Ford Mondeo / Fot. Ford

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Ford Mondeo zdjęcia

Ford Mondeo dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ford Mondeo opinie

Oceń swoje auto

Ford Mondeo Cena