Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38232 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Porady / Bezpieczeństwo

Euro NCAP. Testom zderzeniowym poddano BMW, Peugeota i Jeepa

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

BMW serii 1 w teście zderzenia czołowego z przeszkodą. Fot. Euro NCAP Euro NCAP przeprowadziło nowe testy zderzeniowe. Najlepiej wypadły dwa modele BMW - oba otrzymały po pięć gwiazdek.

Euro NCAP wzięło pod lupę cztery nowe samochody: BMW serii 1 i 3, Jeepa Cherokee i Peugeota 208. Oba modele BMW osiągnęły maksymalną ocenę pięciu gwiazdek. Jeep Cherokee i Peugeot 208 musiały się zadowolić czterema gwiazdkami.

Nowe BMW serii 1, po raz pierwszy z napędem na przednie koła, utrzymuje pięciogwiazdkową ocenę, które osiągnęły dwie poprzednie generacje. Jak zauważa Euro NCAP, wynik BMW 1 w zakresie ochrony dorosłych pasażerów byłby wyższy, gdyby nie to, że przednie siedzenie pasażera nie zapewnia pełnej ochrony klatki piersiowej.

Równie dobre oceny i pięć gwiazdek otrzymało BMW serii 3 (obecnie wszedł na rynek model siódmej generacji).

Zobacz także: Tak wygląda nowy Volkswagen Golf

Nowy Peugeot 208 zdobył tylko cztery gwiazdki. To o jedna gwiazdkę mniej, niż poprzednia wersja tego modelu. Jednak jak zauważa samo Euro NCAP, poprzednik był testowany w 2012 r., kiedy obowiązywały mniej rygorystyczne wymagania dotyczące bezpieczeństwa. Nowy 208 spełnia wymagania pięciu gwiazdek w wszystkie obszary z wyjątkiem ochrony niechronionych użytkowników dróg. Stąd ocena czterech gwiazdek.

Czwarty w przetestowanych właśnie nowych modeli - Jeep Cherokee - również otrzymał cztery gwiazdki. Specjaliści z Euro NCAP podkreślili, że w stosunku do nowego Jeepa Wranglera jest znacznie lepiej (Wrangler w grudniu 2018 r. otrzymał tylko jedną gwiazdkę), jednak modelowi Cherokee nie można było przyznać pięciu gwiazdek, bo ochrona pieszych i rowerzystów jest zbyt słaba.

Zobacz także: Porsche Macan w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

BMW SERIA 1 zdjęcia

BMW SERIA 1 dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

BMW SERIA 1 Cena