Wszystko
o samochodach

Porady / Bezpieczeństwo

Euro NCAP. TOP najbezpieczniejszych aut w 2019 roku

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

Tesla Model 3. Fot. Euro NCAP Euro NCAP opublikowało ranking najlepszych samochodów w swojej klasie na 2019 r. Oceniono pięćdziesiąt pięć samochodów, z których czterdzieści jeden zdobyło najwyższe wyróżnienie - pięć gwiazdek. Wśród nich wybrano najlepsze.

Rok 2019 jest jednym z najbardziej imponujących rekordowych lat, odkąd Euro NCAP zaczął oceniać bezpieczeństwo konsumentów samochodów na rynku europejskim.

W kategorii dużych samochodów rodzinnych na czele znalazły się dwa auta - Tesla Model 3 i BMW serii 3. Oba samochody uzyskały identyczne wyniki, BMW uzyskało lepsze wyniki w zakresie ochrony pieszych, a Tesla przebiła je w systemach wsparcia kierowcy. Drugie miejsce w tej kategorii zajęła nowa Skoda Octavia.

W kategorii mniejszych samochodów rodzinnych uznanie Euro NCAP uzyskał Mercedes-Benz CLA. Auto osiągnęło wynik ponad 90 procent w trzech z czterech obszarów bezpieczeństwa i uzyskało najlepszą ogólną ocenę roku. Drugie miejsce przyznano Maździe 3.

Zobacz także: Felgi. Jak o nie zadbać?

W kategorii dużych SUV-ów pierwsze miejsce zajęła Tesla X, która za systemy bezpieczeństwa zdobyła 94 procent, a za ochronę pieszych 98 procent. Na drugim miejscu sklasyfikowano Seata Tarraco.

Wśród mniejszych SUV-ów najlepiej oceniono Subaru Forstera, który wyróżnia się doskonałą wszechstronnością. Na drugim miejscu znalazły się dwa modele - Mazda CX-30 i VW T-Cross.

Dwa auta dominują też w kategorii supermini. To Audi A1 i Renault Clio. Drugie miejsce zajął Ford Puma.

W kategorii samochodów hybrydowych i elektrycznych wygrała Tesla Model 3 przez Teslą X.

Zobacz także: Taki jest Opel Corsa szóstej generacji.

Tesla Model 3. Fot. Euro NCAP

Tesla Model 3. Fot. Euro NCAP

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • louis (gość)

    Według mnie terenowe i taki crash test rextona mnie przekonał, wzmacniana buda robi swoje

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości