Wszystko
o samochodach

Motosport / Formuła 1

Europa do lamusa

Data publikacji: Autor: mr

fot. BAR W tym roku po raz ostatni rozegrane zostaną wyścigi GP Formuły 1 na włoskim torze Imola. Szef tego serialu, Bernie Ecclestone, zapowiada, że to dopiero początek poważnych zmian w „geografii” rozgrywek. – Uwierzcie mi – powiedział Ecclestone – że, jeśli chodzi o ekonomię, w ciągu najbliższych dziesięciu lat Europa spadnie do poziomu trzeciego świata.

fot. BAR W tym roku po raz ostatni rozegrane zostaną wyścigi GP Formuły 1 na włoskim torze Imola. Szef tego serialu, Bernie Ecclestone, zapowiada, że to dopiero początek poważnych zmian w „geografii” rozgrywek.

– Uwierzcie mi – powiedział Ecclestone – że, jeśli chodzi o ekonomię, w ciągu najbliższych dziesięciu lat Europa spadnie do poziomu trzeciego świata. Nie ma ona najmniejszych szans konkurowania z Chinami, Południową Koreą czy Indiami. Dodał również, że niedługo kalendarz Formuły 1 będzie mógł liczyć nawet dwadzieścia wyścigów.


W przyszłym roku planowane jest rozegranie GP Turcji, od sezonu 2009 GP Południowej Korei, nieco wcześniej do kalendarza ma wejść GP Indii. Już w tym sezonie natomiast odbędą się dwa nowe wyścigi: o GP Chin oraz o GP Bahrajnu.


Nie jest tajemnicą, że jedną z istotnych przyczyn rezygnacji z organizowania wyścigów Formuły 1 w Europie jest zakaz reklamowania wyrobów tytoniowych, który będzie obowiązywał w UE od 2005 roku. Natomiast koncerny te od lat chętnie angażują się w sporty samochodowe. Pozostaje mieć jedynie nadzieję, że zakaz nie obejmie transmisji telewizyjnych oraz publikacji prasowych z zawodów organizowanych w krajach, gdzie takie zakazy nie obowiązują...

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości