Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 36558 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Premiery / Samochody osobowe

Europejski debiut Sparka EV w Genewie

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. Chevrolet Po światowej premierze Sparka EV w Los Angeles w 2011 roku, nowy samochód Chevroleta z napędem elektrycznym zostanie po raz pierwszy zaprezentowany europejskiej publiczności podczas Salonu Samochodowego w Genewie. Model wejdzie do sprzedaży na wybranych rynkach Starego Kontynentu w 2014 roku.

Fot. Chevrolet- „Spark EV to bezemisyjny samochód miejski z inteligentnymi możliwościami przyłączeniowymi, który naszym zdaniem zyska dużą popularność na najbardziej zaawansowanych technologicznie rynkach Europy” - powiedziała Susan Docherty, prezes i dyrektor zarządzająca Chevrolet and Cadillac Europe. - „Podobnie jak Volt, ten samochód pokazuje zaangażowanie Chevroleta w dostarczanie inteligentnych rozwiązań w zakresie mobilności” - dodała.

Sercem układu napędowego modelu Spark EV jest opracowany przez GM silnik elektryczny z magnesami trwałymi, który produkuje ponad 130 KM mocy i umożliwia przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie poniżej 8,5 sekundy. Motor ten generuje również 542 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Spark EV zostanie wyposażony w litowo-jonowe akumulatory o pojemności ponad 20 kWh oraz system aktywnego chłodzenia i ogrzewania cieczą. Technologia zastosowana w akumulatorach umożliwia zarówno standardowe ładowanie prądem zmiennym, jak i szybkie ładowanie prądem stałym.

System szybkiego ładowania prądem stałym pozwoli na naładowanie akumulatorów do poziomu 80 procent w około 20 minut. Co więcej, system został opracowany tak, aby możliwe było wykonanie kilku takich ładowań dziennie. Ładowanie z wykorzystaniem gniazdka prądu o napięciu 240V zajmuje natomiast od 6 do 8 godzin.

Fot. ChevroletNadwozia Sparka EV nie różni się znacząco od spalinowych wersji tego modelu. Z kolei wewnątrz w oczy rzuca się tablica przyrządów, w której umieszczono jeden z dwóch dużych, siedmiocalowych ekranów LCD. Drugi ekran, umieszczony w konsoli centralnej, wyświetla funkcje systemu multimedialnego i wskazania klimatyzacji, a także przekazuje dane związane z zarządzaniem energią.

W standardowym wyposażeniu Chevroleta Sparka EV znalazł się również system MyLink, umożliwiający przyłączenie kompatybilnego smartfona do pokładowego radia z dotykowym ekranem o wysokiej rozdzielczości. System pozwoli na bezpieczne korzystanie z funkcji smartfona – jak na przykład aplikacji nawigacyjnej czy radia internetowego. Z kolei tylna kamera zapewnia kierowcy dodatkowe wsparcie podczas cofania.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Chevrolet Spark zdjęcia

Chevrolet Spark dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

Chevrolet Spark Cena

Części dla marki Chevrolet

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

612 zł