Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Europejskie testy Daewoo Nubiry

Data publikacji: Autor: (LM)

 Po pierwszej prezentacji, która miała miejsce podczas salonu samochodowego w Seulu, najnowsza generacja daewoo nubiry trafiła do Europy. Na razie auto jest intensywnie testowane.

Po pierwszej prezentacji, która miała miejsce podczas salonu samochodowego w Seulu, najnowsza generacja daewoo nubiry trafiła do Europy. Na razie auto jest intensywnie testowane na drogach Wielkiej Brytanii. Oficjalna premiera pojazdu została przewidziana na marcowe targi genewskie.

- Przed wejściem samochodu na rynek trzeba wprowadzić w nim szereg zmian - wyjaśniają przedstawiciele Daewoo. - Przede wszystkim musimy zmodyfikować nastawy zawieszenia. Koreańczycy lubią wygodne i "miękkie" auta, tymczasem Europejczycy wolą pojazdy o bardziej sportowym zacięciu, a co za tym idzie - sztywniejszym zawieszeniu. Jednocześnie testujemy również nowe opony, które zostały zaprojektowane specjalnie dla tego modelu.

Stylistyka nubiry powstała w studiu Pininfariny. Chociaż przód auta jest charakterystyczny dla daewoo, to już linia boczna wyraźnie przywodzi na myśl takie samochody jak najnowszy opel vectra i nissan primera. Całość sprawia jednak harmonijne wrażenie i może się podobać.

Do napędu pojazdu początkowo posłużą dwa szesnastozaworowe silniki o pojemności 1.6 i 1.8 litra. Napęd przekazywany będzie na przednie koła za pośrednictwem manualnej lub automatycznej skrzyni biegów.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości