Wszystko
o samochodach

Motosport / Formuła 1

F1 na rozstajach dróg?

Data publikacji: Autor: łm

fot. Ferrari Dziś w Monaco odbędzie się spotkanie szefów Formuły 1 z dyrektorami stajni wyścigowych, które może zadecydować o przyszłości tego popularnego sportu. Jednocześnie w obawie przed zapowiadaną rewolucją w przepisach wiele zespołów rozważa wycofania się z F1 i utworzenie alternatywnej serii wyścigów.

 

fot. Ferrari Wszystko dlatego, że Max Mosley , prezydent Międzynarodowej Federacji Samochodowej chce radykalnych zmian, które miałyby poprawić wizerunek Formuły 1. Mosley proponuje zrezygnować z używania elektronicznych systemów kontroli trakcji i ograniczenie mocy silników w bolidach. Sugeruje także obniżenie kosztów uczestnictwa, by zwiększyć liczbę stajni biorących udział w wyścigach.

 

Zmiany te mogą wejść w życie w 2008 roku. W tym samym roku może też dojść do rozłamu w F1, ponieważ za 4 lata kończy się umowa zawarta między zespołami, FIA, a szefem F1 – Berniem Ecclestonem, który od lat decyduje o formie, w której rozgrywane są najpopularniejsze wyścigi świata.

 

Wszystkie zmiany muszą być zaakceptowane przez większość teamów. One zaś, w obawie przed spadkiem widowiska sportowego odnoszą się do nich niechętnie.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości