Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Fabryka Fiata w Tychach wyprodukowała 2 mln Pand

Data publikacji: Autor: KS

Fot. Fiat Tyska fabryka Fiata wyprodukowała w poniedziałek dwumilionową Pandę. - Jest to fenomen na skalę światową, że przez 8 lat produkcji ten sam model samochodu utrzymuje się w czołówce sprzedaży - mówi Bogusław Cieślar, rzecznik prasowy fabryki w Tychach.
Tyska fabryka Fiata wyprodukowała w poniedziałek dwumilionową Pandę. - Jest to fenomen na skalę światową, że przez 8 lat produkcji ten sam model samochodu utrzymuje się w czołówce sprzedaży - mówi Bogusław Cieślar, rzecznik prasowy fabryki w Tychach.

Fot. Fiat Jubileuszowy egzemplarz ma czerwoną karoserię i został wyposażony w silnik 1,3 diesel. Jak mówi rzecznik, auto nie różni się od innych modeli i trafi do normalnej sprzedaży. Niewykluczone jednak, że pozostaną na nim okazjonalne naklejki.

CZYTAJ TAKŻE

Fiat Panda 100 HP

Tak będzie wyglądać Fiat Panda III?


Produkowana w Tychach od 2003 roku Panda jest jednym z najpopularniejszych modeli aut miejskich nie tylko w Polsce. Bo 94 proc. produkcji jest przeznaczone właśnie na  eksport, głównie do Włoch i Niemiec, ale także do Japonii, Meksyku czy Republiki Południowej Afryki. Tyskie Pandy można zobaczyć na ulicach 76 państw. W tym roku Fiat planuje zmontować w Tychach jeszcze 200 tys. egzemplarzy. Co potem? Póki co nie wiadomo, bo za rok we Włoszech rozpocznie się produkcja nowego modelu.

Wstępna data planowanego zakończenia produkcji obecnej wersji Pandy w Tychach to 2012 rok, jednak jak mówi Zdzisław Arlet, dyrektor fabryki, wszystko zależy od rynku. Może się przecież powtórzyć historia Fiata Seicento, którego termin wycofania z produkcji przesuwano 6 razy. Z końcem czerwca z linii montażowych tyskiej fabryki zjechały także pierwsze modele nowej Lancii Ypsilon, która ma zapełnić lukę po Pandzie. Co prawda będzie ona produkowana w mniejszej liczbie egzemplarzy, ale jest bardziej pracochłonna.

Fot. Fiat Obecnie Panda produkowana jest w czterech wersjach silnikowych: trzema benzynowymi 1,1 /54 KM/,  1,2 /69 KM/, 1,4 /77 KM/ oraz z superoszczędnym i ekologicznym dieslem 1,3 MultiJet /75 KM/. W ofercie występuje także wersja Panda Natural Power na gaz ziemny oraz wersja LPG na gaz propan-butan.

Panda może być wyposażona w manualną skrzynię zmiany biegów lub automatyczną  typu Dualogic /MTA/. Fiat Panda jest także jedynym modelem w segmencie A, który może mieć napęd na cztery koła – występuje on w wersjach Climbing lub Cross. Z kolei wersja Panda ECO podkreśla znaczenie jakie Fiat przywiązuje do ochrony środowiska. W minionych 8 latach nie mogło zabraknąć serii specjalnych Pandy, jak m.in. 100 HP, Alessi, Monster, Mamy oraz aktualnej w ofercie My Life.

Źródło: Dziennik Zachodni

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • i (gość)

    nowa siła obyczajowa w polsce. Do lewicy prawicy i centrum dołączyły psy magnańskie - największe skupisko psów to Dąbrowa Górnicza i ogrodzieniec, niegowonice. Te sundle przejawiający Faszystowskie upodobania stoją zawsze po stronie ministry moniki tarasiuk. Zapełniają lukę po lewicy prawicy i centrum. Ugrupowanie faszystowskie, miłujące abhonor, dewastację uczuć ludzkich, podłość, kaleczenie ludzi, zamykanie możliwości oddania głosu, i zabierania głosu. Uwielbiają robić manifestacje typu: polityka otwartych drzwi, dzięki, której psy magnańskie pozbywają się swołoczy ze swoich szeregów; taaak magnańskie psy to psu _elitarna formacja umocniona w goopocie ujadania zaawansowanego downem - nakręcanej wzajemnie w zjednoczonej psiej formacji -wataha magnańskich psów. PM - psy magnańskie powstały z zadów w 2008 roku

  • Komentarz usunięty.
  • Komentarz usunięty.
  • Komentarz usunięty.
  • Komentarz usunięty.
  • e34 (gość)

    nie jestem zadowolony ze współpracy z magną i zarządzającymi tą firmą - kadrową: moniką tarasiuk. Posiadałem kontrakt z tą firmą na pracę w zakresie do 11.11.2012 roku. Zostałem zwolniony z pracy 16.04.2011 roku. Nie posiadając większych uchybień w pracy jak notatka służbowa sporządzona przez piotra zawadę ( nie skłamię: dawał wszystkim notatki słuzbowe lub nagany) kierownika pracowałem tam około 4 lata. W pażdzierniku 2010 roku stałem się kaleką w "niewyjaśnionych okolicznościach". Próbując powrócić do pracy po okresie rekonwalescencji, zostałem zwolniony z pracy. Lekarz firmy magna uznał mnie za zdolnego do pracy. W wyniku takich obrotów sprawy zaczałem pisać różne rzeczy na bieżącym forum, próbując wkraść się w łaske pani kadrowej moniki tarasiuk. Widząc marny efekt starań moje wyznania zbiegły na tory dalsze od zamierzonych (zdaniem sądu sądu).

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości