Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Fabryka Jaguar Land Rover nie dla Polski. Wybrano Słowację

Data publikacji: Autor: (kr) / wideo: Agencja TVN/x-news

Fot. Jaguar Gigantyczna inwestycja hinduskiego koncernu TATA jednak nie dla Polski. Fabryka Land Rovera, która miała powstać w środkowo-wschodniej części Europy, zostanie zlokalizowana na Słowacji.

Fot. JaguarOficjalna decyzja hinduskiej firmy nie została jeszcze opublikowana, ale przecieki ze źródeł zbliżonych do Jaguar Land Rover jasno wskazują na Słowację. Całkowity obszar fabryki zajmie ponad 450 hektarów, a pracę w zakładzie otrzyma prawie 5 tysięcy osób.

Głównym atutem Polski miała być wykwalifikowana kadra i przemysłowe tereny. Rozważano lokalizację fabryki w Małopolsce lub na Dolnym Śląsku. Wygląda jednak na to, że TATA ma inne plany.

Polacy już wcześniej musieli obejść się smakiem, przy okazji budowy innych fabryk. Przed laty mówiło się, że nad Wisłą powstanie fabryka Hyundaia, czy Toyoty (wybrano Słowację i Czechy). Spekulowano też o zakładzie produkującym Citroeny C3 Picasso i Peugeoty 107 (Słowacja). Nie udało nam się również skusić Infiniti.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • asd (gość)

  Co się dziwić w Polsce prawo to koszmar a prawo handlowe do masakra. Tu nie ma stabilizacji. Ale to i może dobrze bo nie będziemy niewolnikami kolejnych wyzyskiwaczy za 1200 zł pensji.

 • jokoono (gość)

  "Należący do Tata Motors Jaguar Land Rover w zamian za wybór naszego kraju oczekiwał od polskich władz 350 mln zł pomocy publicznej i dostępu do gruntów już we wrześniu. Na zaproponowanych przez polską stronę terenach Dolnośląskiej Strefie Aktywności Gospodarczej o powierzchni 460 ha znajduje się jednak kilkanaście gospodarstw. Według "Pulsu Biznesu" "nie udałoby się przesiedlić mieszkańców w tak ekspresowym tempie". Słowacy wprowadzili ustawę o przymusowym wysiedleniu w przypadku strategicznych inwestycji." http://niezalezna.pl/69843-porazka-rzadu-fabryka-jaguara-powstanie-ale-na-slowacji niech spadają na drzewo...

 • ha ha ha (gość)

  kolejny sukces rządu. Bardziej się nagłaśnia samą możliwość inwestycji niż później finalny "sukces"

 • fremmed (gość)

  Piechocinski znów zdałes egzamin. Dziękujemy !

 • polo (gość)

  To jest znamienne i wielka klęska Platformy Obywatelskiej w zakresie inwestycji zagranicznych Wczoraj fundusz inwestycyjny z Luxemburga przejął PKP Energetykę i będzie wyprowadzać gotówkę z Polski zarobioną na Polakach którzy będą płacić za prąd w sieci tekcyjneji w domach przedsiębiorstwach i nie tylko. Dziś utrata wartościowej inwestycji podpisanie Jaguara na rzecz Słowacji szansa na wpływ gotówki do kraju. Wielka klęska platformy obywatelskiej i dokładnie odwrotnie od tego jak powinno być. Oznacza to że przegraliśmy ze Słowacja ponieważ podczas wieloletnich rządów Platformy Obywatelskiej nie stworzyła ona dogodnych warunków dla korzystnych inwestycji. A jesttylko propaganda w mediach. Precz z Platforma Obywatelską z Polski !!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości