Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Fabryka Mercedesa w Polsce?

Data publikacji: Autor: (mm)

Fot. Mercedes-Benz Mercedes ma w planach wybudowanie nowej fabryki. Pod uwagę brane są dwie lokalizacje, a jedną z nich jest Polska.

Fot. Mercedes-Benz Polska konkuruje z Rosją, ale wszystko wskazuje na to, że to nasz kraj jest faworytem. Jako możliwą lokalizację podaje się miejscowość Jawor położoną w województwie dolnośląskim. Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu możliwość budowy montowni w tym miejscu rozważał Jaguar.

Redakcja poleca:

 

Jakie modele mogłyby powstawać w Polsce? Niewykluczone, że montowane byłyby auta oparte o platformę MRA, czyli m.in. Klasa C, Klasa E, czy Klasa S.

Na oficjalną decyzję musimy jeszcze poczekać. Mercedes-Benz w Polsce w 2015 roku sprzedał 8851 aut osobowych. W 2016 roku chce stać się liderem marek premium w naszym kraju i dostarczyć do nabywców 10,5 tys. aut.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Taki emeryt (gość)

  co tam mercedes, obciach dla rolnika po dopłatach. Porsche, ferrari na te trzeba kupować na zapisy. Szczególnie prezesi spólek, po rocznych premiach lub odprawach nie mówiąc o "zapobiegliwych" lekarzach.

 • KK (gość)

  Z tego co wiem to o produkcje silników chodzi ... hmm .. raczej montaż ... propagandę sieją pismaki. A w Polsce to sprzedają się dostawczaki, ciężarówki, autobusy a nie jakieś C,E to za drogie auta za biedni jesteśmy ... dla nas to Kia i Dacia. Mercedesa "dużo" jest w Polsce z racji handlu dostawczakami.

 • pikkuspl (gość)

  Niech sobie u siebie postawią i zatrudnią uchodźców to może będzie jakiś z nich pożytek, Angela nie dziękuj.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości