Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39049 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Fabryka Opla w Gliwicach. Jakie środki ostrożności? Kiedy ruszy produkcja aut?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / TVN Turbo / x-news

Fot. TVN Turbo/x-news Należąca do koncernu PSA fabryka Opla w Gliwicach szykuje się do wznowienia pracy. Właściciel nie podał jeszcze konkretnego terminu powrotu do rzeczywistości, ale zakład już przygotowano do działania w nowych okolicznościach.

- Pracownicy zachęcani są do tego, żeby przychodzić bezpośrednio do pracy już w ubraniach roboczych, tak żeby ominąć szatnię. Każdy pracownik jest też zobowiązany, żeby prowadzić tak zwany protokół samokontroli, na którym monitoruje stan swojego zdrowia. Jeżeli wystąpi u niego jakiś niepokojący objaw, to taki pracownik nie powinien przychodzić do pracy - powiedział Marcin Król, szef BHP w fabryce w Gliwicach.

Zobacz także: Jak oszczędzać paliwo?

Procedury zawierają ponad sto środków zabezpieczających, obejmujących wszystkie obszary działalności firmy: przemysłowy, administracyjny, badawczo-rozwojowy i komercyjny. W odniesieniu do obiektów przemysłowych wymagają, miedzy innymi, dokonywania pomiarów temperatury ciała, noszenia okularów i masek ochronnych, zachowania bezpiecznych odległości między ludźmi, również w strefach odpoczynku, wprowadzenia oznaczeń na posadzkach, wdrożenia zasady stale otwartych drzwi (z wyjątkiem drzwi przeciwpożarowych), aby wyeliminować konieczność używania klamek, częstego czyszczenia narzędzi i powierzchni roboczych, czasu „kwarantanny” dla części dostarczonych do zakładu, czy ograniczenia kontaktu między zmianami produkcyjnymi, aby uniknąć mijania się dużych grup osób.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Opel zdjęcia

Opel dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Opel opinie

Oceń swoje auto

Opel Cena