Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39052 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Fabryka Opla w Gliwicach zwiększy produkcję?

Data publikacji: Autor: (pp)

Fot. Archiwum Polskapresse Jak podaje dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung", General Motors, właściciel Opla, zamierza przenieść ponad 30% produkcji modelu Astra z zakładów w Russelsheim, do polskiej fabryki niemieckiej marki w Gliwicach.

Niemiecki dziennik powołuje się na list prezesa zarządu Opla, Karla-Friedricha Strackego, w którym oświadczył on, iż ze względu na znaczący spadek zainteresowania klientów autami tego producenta, zarząd spółki zmuszony jest do dostosowania się do nowej sytuacji i dokonać restrukturyzacji. Przypomnijmy, że od początku roku Opel notuje aż o 20% niższe wyniki sprzedaży, niż przed rokiem. Prowadzi to w prosty sposób do wzrostu zadłużenia marki.

Aby odzyskać rentowność, szefowie General Motors chcą, aby 10 tys. z obecnych 30 tys. modeli Astra było produkowanych w Gliwicach. Wynika to z faktu, iż koszty wytwarzania pojazdów w naszym kraju są niższe, niż w Niemczech. Zdaniem "FAZ", może to doprowadzić do strajków pracowników w Russelsheim.

Obecnie, w polskich zakładach Opla produkowana jest już Astra IV w wersji trzy oraz pięciodrzwiowej. W ubiegłym roku z taśm montażowych zjechało ponad 150 tys. sztuk tych aut. Jesienią 2012 roku rozpocznie się także produkcja odmiany sedan oraz cabrio. Szefowie fabryki negocjują także w sprawie wytwarzania Chevroleta Cruze.

Źródło: wp.pl

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Opel Astra zdjęcia

Opel Astra dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Opel Astra opinie

Oceń swoje auto

Opel Astra Cena