Wszystko
o samochodach

Przepisy / Prawo jazdy

Fałszywe dane za 30 zł. Trzeba uważać

Data publikacji: Autor: Ryszard M. Perczak

Fot. Polska Press Od pewnego czasu krąży w internecie informacja o stronie (www.punkty-karne.eu), na której kierowcy mogą sprawdzić stan swojego konta punktowego.

Fot. Polska PressTrzeba wpisać imię nazwisko, PESEL oraz numer telefonu, na który otrzymamy informację zwrotną. Ostrzegamy, że jest to fikcją i to dość kosztowną. Zaczerpnięcie owej „wiedzy” kosztuje bowiem prawie 31 zł (doliczne jest do rachunku telefonicznego) i na dodatek nie jest ona prawdziwa.

Punkty, jakby znajdujące się na naszym koncie pochodzą z przysłowiowej „czapy” i nijak się mają do rzeczywistości. Wymyślone są również komentarze do tej strony, w których jacyś wymyśleni ludzie wypisują głupoty. Próby dopisania komentarza, że to wszystko jest jednym wielkim oszustwem na nic się zdają, bo nie można na nie wejść.

Nie są także prawdziwe informacje dodatkowe, które się tam również wyświetlają, jak np. ta, że policjant podczas kontroli na drodze nie jest w stanie sprawdzić stanu konta punktowego kierowcy, którego zatrzymał.

Testowo sprawdziliśmy, jak ta strona działa wysyłając różne wymyślone dane osobowe i za każdym razem otrzymaliśmy informacje o jakiejś liczbie punktów. To utwierdziło nas w przekonaniu, że całe ten biznes jest wymyślony tylko po to, aby naciągać ludzi.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Justyna (gość)

  Tak wiedziałam o tym. Nigdy nie bawię się w takie rzeczy.

 • Michał (gość)

  Wystarczy na komędę z dowodem osobistym się przejść i sprawdzić ilość punktów.

 • dereizm (gość)

  Jaka powinna być rzeczywistość sprawdzania alkomatem kierowców przez policjanta, obu współuczestniczących w wypadku jednocześnie? czy też niekoniecznie: jednego, a potem drugiego bez udziału strony drugiej?

 • zarobkiewicz z Saksow (gość)

  A czy to tak ciezko sprawdzic POLICJI kto zawarl umowe na wynajecie tego telefonu ? Jezeli by sie okazalo ze dalo sie oszukac i wynajac ten numer telefonu "na slupa" to nalezy zaostrzyc kryteria wynajmu. I po sprawie.

 • http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,1005729 (gość)

  Ludzie wyłudzające rzeczy ;/ najgorszy typ ludzi prawda? Na szczęście naród coraz mniej ciemny

 • KAZIK (gość)

  NAJWIECEJ GUPICH LUDZI PRACUJE W MUNDURACH KTORZY NIEMAJA POJECIA ONICZYM TRZEBA ICH WYSLAC NA SYBERIE TAM JEST ICH MIEJCE

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości