Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Fani Kubicy wściekli na organizatorów rajdów WRC [video]

Data publikacji: Autor: (kr) / źródło: x-news

Fot. x-news "Chcemy Kubicę" - taki tytuł nosi petycja kibiców polskiego rajdowca, skierowana do władz oraz sponsorów WRC.

Fot. x-newsOrganizatorzy rajdowych mistrzostw świata konsekwentnie pomijają Roberta Kubicę w oficjalnych przekazach z rozgrywek. Według fanów Polaka, taka sytuacja to jawne lekceważenie byłego kierowcy Formuły 1, który co prawda nie ukończył pierwszej eliminacji mistrzostw, ale wraz z pilotem Maciejem Szczepaniakiem wygrał cztery odckinki specjalne.

Powodem całej sytuacji ma być założenie przez Kubicę prywatnego zespołu, a także fakt, iż jeździ on na oponach konkurencyjnego producenta.

W petycji kibiców do władz WRC czytamy:

"Wielu sympatyków rajdów, a także ekspertów, było pod wrażeniem jazdy polskiej załogi w Rajdzie Monte Carlo. Cykl potrzebuje takich osób jak Robert. Dzięki niemu zawody są znacznie bardziej ekscytujące. Wierzymy, że już od następnej rundy mistrzostw pokażecie nam Kubicę w akcji oraz przeprowadzicie z nim wywiady."

Inicjatywa została błyskawicznie poparta przez kilka tysięcy osób. Wśród nich jest m.in. polski skoczek narciarski Maciej Kot, który jest fanem rajdów.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości