Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Fatalna nawierzchnia na krajowej piątce. Uszkodzone auta

Data publikacji: Autor: gazeta.pomorska

Fatalna nawierzchnia na krajowej piątce. Uszkodzone auta Właściciele samochodów, które 12 sierpnia zostały uszkodzone na krajowej "piątce" pod Bydgoszczą będą domagać się odszkodowania. Są zbulwersowani tym co zastali na drodze.

Jak informowali nas czytelnicy 12 sierpnia przejazd krajową "piątką" pod Borównem był prawdziwym horrorem. W wyniku pokrycia nawierzchni kruszywem doszło do stłuczki kilkunastu aut, a kilkadziesiąt samochodów zostało także uszkodzonych odrywającymi się od nawierzchni odłamkami, których średnica przekraczała nawet 1 centymetr.

- Na oponach pełno smoły a hamulce zalepione smołą z kamieniami! Do Bydgoszczy jak dojechałem to wszystko piszczało i było słychać jedno wielkie tarcie. Oczywiście skończyłem to wizytą u mechanika! Teraz zastanawiam się czy nie zgłosić szkody na Policję. To jest skandal żeby takie badziewie robić. - relacjonował jeden z naszych sfrustrowanych forumowiczów.

- W aucie jedno wielkie rumotanie, masa kamyków w oponach i układzie hamulcowym, poszukuję osób które chcą złożyć skargę chętnie się przyłączę,moim zdaniem warto utrzeć nosa za taką fuszerkę, przy takich robotach odcinek powinni zamknąć! - pisał inny z internautów.

Jedną z osób, które będą ubiegać się o odszkodowanie jest Tomasz Wołodkowicz. Po przejeździe feralnym odcinkiem krajowej "piątki" w jego aucie pękła szyba. Jak relacjonował pan Tomasz, mimo fatalnej nawierzchni droga nie została zamknięta dla ruchu. Kierowca ocenia również, że feralnego dnia w podobnych okolicznościach uszkodzonych zostało nawet od 40 do 50 aut. Poszkodowany mężczyzna otrzymał już stosowne zaświadczenie od policji i liczy, że znajdzie się więcej osób jak on, które wspólnie będą walczyć o rekompensaty.Dyrektor Wydziału Dróg Powiatowych Roman Meger poinformował nas, że do uszkodzenia aut i stłuczek doszło w wyniku nie przestrzegania przez wykonawcę remontu ustaleń dotyczących tymczasowej organizacji ruchu. Jego zdaniem poszkodowani kierowcy powinni ubiegać się o odszkodowania, ponieważ mają do nich prawo. Mają być one wypłacane z polisy ubezpieczeniowej firmy która odpowiada za prace drogowe. Na dzień dzisiejszy (19 sierpnia) Dyrektorowi Wydziału wiadomo już o około15 osobach które ubiegają się o rekompensaty.

Jednocześnie Roman Meger zapewnił nas, że odcinek "krajówki" pod Borównem jest codziennie monitorowany i Wydział Dróg Powiatowych dokłada obecnie starań by nie powtórzyła się sytuacja z 12 sierpnia.

 

Nadkom. Maciej Daszkiewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy poinformował nas, że toczy się postępowanie wyjaśniające w związku z uszkodzeniami aut do których doszło na odcinku drogi krajowej nr 5 pod Borównem. Wykonawcy robót drogowych  mogą być postawione zarzuty na podstawie artykułu 84 kodeksu wykroczeń.

Fatalna nawierzchnia na krajowej piątce. Uszkodzone auta
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Fatalna nawierzchnia na krajowej piątce. Uszkodzone auta

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości