Wszystko
o samochodach

Motosport / Formuła 1

Fernado Alonso i Lewis Hamilton dostali po 20 sekund kary

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Fernado Alonso i Lewis Hamilton dostali po 20 sekund kary Fernado Alonso z Ferrari i Lewis Hamilton z McLarena zostali ukarani za kolizję z ich udziałem podczas wyścigu Formuły 1 o GP Malezji. Do ich czasów przejazdu doliczono po 20 sekund - Hiszpan pozostał na szóstej pozycji, ale Anglik spadł na ósme miejsce.

Pod koniec niedzielnego wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Malezji Lewis Hamilton bronił trzeciej pozycji przed Fernando Alonso. Walka była zacięta - przez kilka zakrętów kierowcy jechali bok w bok. W końcu Alonso przy próbie wyprzedzania uderzył przednim skrzydłem w jedno z tylnych kół bolidu Hamiltona.

Obaj kierowcy stracili w ten sposób swoje szanse na walkę o podium. Alonso musiał zjechać do boksów po nowe przednie skrzydło, a Hamilton po opony. Na tym nie koniec, bo po wyścigu sędziowie postanowili ukarać obu kierowców. Do wyniku każdego z nich dodano po 20 sekund.

Lewis Hamilton dostał karę, bo zbyt agresywnie bronił swojej pozycji i więcej niż jeden raz zmienił kierunek próbując zablokować Fernando Alonso. Hiszpan został ukarany, bo spowodował kolizję.

Po doliczeniu karnych sekund Alonso pozostał na szóstej pozycji, natomiast Hamilton spadł z siódmej na ósmą pozycję. Na siódme miejsce przesunął się Kamui Kobayashi z zespołu Sauber.

Fernado Alonso i Lewis Hamilton dostali po 20 sekund kary
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Fernado Alonso i Lewis Hamilton dostali po 20 sekund kary

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości