Wszystko
o samochodach

Premiery / Samochody osobowe

Ferrari F430 Spider

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. Ferrari: Ferrari F430 Spider to wersja z nadwoziem typu kabriolet oferowanego już w sprzedaży modelu F430. Pierwszy roadster Ferrari zaprojektował Pininfarina. W firmie założonej przez tego włoskiego stylistę przygotowano najnowsze cacko - F430 Spider.

Pierwszy roadster Ferrari wyjechał na drogi w 1951 r. Był to model 212 zaprojektowany przez Pininfarinę. W firmie założonej przez tego włoskiego stylistę przygotowano najnowsze cacko Ferrari - F430 Spider.Fot. Ferrari: Ferrari F430 Spider to wersja z nadwoziem typu kabriolet oferowanego ju¿ w sprzeda¿y modelu F430.

 

F430 Spider to roadster ze składanym automatycznie miękkim dachem. Autem mogą podróżować dwie osoby. Przy tworzeniu samochodu wykorzystano rozwiązania stosowane w Fot. Ferrari: Najnowszy model Ferrari z silnikiem 4,3 l/490 KM osi±ga „sêtkê” w niewiele ponad 4 sekundy. bolidach Formuły 1 m.in. elektronicznie sterowany mechanizm  różnicowy oraz system pozwalający na zmianę nastawień pojazdu. Nadwozie projektowano z wykorzystaniem tych samych programów komputerowych, które wykorzystywane są do przygotowywania pojazdów F1.

 

Ferrari F430 Spider wyposażono w 8-cylindrowy silnik o pojemności 4,3 l rozwijający moc 490 KM. Samochód rozpędza się od 0 do 100 km/h w 4,1 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi ponad 310 km/h.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Komentarze

  • arek (gość)

    to Ferrari F430 Spider to zejebiste autko !!!

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości