Wszystko
o samochodach

Premiery / Samochody osobowe

Ferrari i czapka niewidka

Data publikacji: Autor: (pim)

Fot. Ferrari Czapka niewidka w Ferrari Superamerica to, dokładniej mówiąc, dach, który staje się przezroczysty, a nawet znika. Podobnie jak auto jadące 320 km/h.

Czapka niewidka w Ferrari Superamerica to, dokładniej mówiąc, dach, który staje się przezroczysty, a nawet znika. Cały samochód potrafi zresztą nagle zniknąć z pola widzenia, dzięki maksymalnej prędkości sięgającej 320 km/h.Fot. Ferrari

 

Najnowsze dziecko Ferrari bardzo przypomina obecną serię modelową, jego protoplastą jest bowiem Maranello 575M. Z jednym małym wyjątkiem – ma nowatorski dach. Dwuosobowa kabina jest nakryta fotochromatycznym szkłem, któremu przepuszczalność światła można regulować. Dostępne jest 5 poziomów, zmienianych przez naciśnięcie Fot. Ferrari odpowiedniego przełącznika. Skonstruowany przez firmę Fioravanti szklany dach może być rozkładany. Nie chowa się jednak w bagażniku (dzięki czemu jego pojemność się nie zmniejsza), ale obraca wokół jednej krawędzi i układa w specjalnym wgłębieniu pełniąc rolę owiewki. Cała operacja trwa przez to o połowę której niż w przypadku innych kabrioletów z chowanym Fot. Ferrari automatycznie dachem – 10 sekund.

 

Ferrari może się dzięki temu pochwalić posiadaniem najszybszego kabrioletu. Prędkość maksymalną rzędu 320 km/h zapewnia silnik o mocy 540 KM i maksymalnym momencie obrotowym 588 Nm, zamontowany w lekkim nadwoziu z włókien sztucznych. Umieszczony z przodu silnik napędza tylne koła przez umieszczoną z tyłu skrzynię biegów. Superamerica ma więc bardzo korzystny rozkład masy na osie. Kierowca może utrzymać samochód w ryzach m.in. dzięki systemowi zmiany biegów rodem z Formuły 1, wykorzystującemu do zmiany przełożenia łopatki pod kierownicą. Superamerica jest także wyposażone w bardzo skuteczny system hamulcowy z ceramicznymi tarczami.

 

Ferrari Superamerica to limitowana seria, która będzie miała swoją premierę za kilka tygodni podczas salonu samochodowego w Los Angeles.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości