Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 36915 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Ferrari od Schumachera na sprzedaż

Data publikacji: Autor: (pp)

Fot. Garage Zenith Szwajcarski dealer Ferrari wystawił na sprzedaż dwa używane modele włoskiej marki. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że oba egzemplarze należały wcześniej do Michaela Schumachera.

Fot. Garage ZenithGarage Zenith, bo taką nazwę nosi salon Ferrari, zamieścił w sieci ogłoszenie o sprzedaży modeli Enzo oraz FXX. Oba pojazdy powstały w limitowanej liczbie egzemplarzy i są trudno dostępne na rynku wtórnym. W związku z tym, oferta szwajcarskiego dealera stanowi nie lada gratkę dla kolekcjonerów.

Tym większą, że oba samochody stanowiły wcześniej własność 7-krotnego Mistrza Świata Formuły 1, Michaela Schumachera. Pierwszy z nich, czarny model FXX, został zbudowany specjalnie dla Niemca. Samochód wyróżnia się m.in. unikatowymi akcentami graficznymi na nadwoziu, a także fotelami z logo "MS". Ten wyścigowy Fot. Garage Zenithmodel przejechał dotychczas zaledwie 900 km, zaś jego cena wynosi 2 mln euro.

Drugim z modeli jest drogowe Enzo. W przeciwieństwie do FXX auto dopuszczono do ruchu ulicznego. Model ten wyróżnia się brązową, skórzaną tapicerką z logo "MS". Stan licznika czerwonego Ferrari Enzo to 8,5 tys. km, a cenę ustalono na 1,1 mln euro.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ferrari Enzo opinie

Oceń swoje auto

Ogłoszenia z gratka.pl