Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Ferrari. Włoska firma wznowi produkcję. Kiedy to nastąpi?

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

Ferrari Roma. Fot. Ferrari Frma Ferrari poinformowała, że przygotowuje się do wznowienia produkcji. Działalność wytwórni w Maranello została przerwana kilka tygodni temu w związku z epidemią koronawirusa.

Przedstawiciele Ferrari poinformowali, że planowane wznowienie produkcji nastąpi od 14 kwietnia, pod warunkiem zachowania ciągłości łańcucha dostaw od kooperantów.

Poinformowano również, że uruchomienie produkcji nie oznacza, iż cała firma natychmiast wróci do normalnej działalności. Wszystkie działania, które można przeprowadzić w ramach pracy zdalnej, będą nadal wykonywane, jak miało to miejsce w ostatnich tygodniach.

Ferrari podkreśla, że firma podejmuje wszelkie odpowiednie działania, aby zapewnić bezpieczeństwo i dobro swoich pracowników.

Zobacz także: Jak oszczędzać paliwo?

Tymczasem jeden z konkurentów Ferrari, firma Aston Martin właśnie zawiesiła produkcję w Wielkiej Brytanii. W komunikacie dla prasy zaznaczono, że ten krok podjęto w celu wsparcia brytyjskiego rządu i jego działań dotyczących spowolnienia rozprzestrzeniania się pandemii Covid -19 i, co najważniejsze, aby chronić zdrowie i bezpieczeństwo pracowników, dostawców i ich rodzin.

Okres zawieszenia produkcji w zakładach Aston Martin jest początkowo planowany do 20 kwietnia 2020 r. Jednak firma będzie kontynuować przegląd sytuacji i będzie starała się wznowić działalność, gdy tylko będzie to uzasadnione.

Zobacz także: To musisz wiedzieć o akumulatorze

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości