Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37292 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Fiat 500L dociera do Ameryki Północnej

Data publikacji: Autor: (ip)

Rozładunek Fiatów 500L u wybrzeży USA w porcie Baltimore, Maryland Fot: Fiat Statek cargo z pierwszymi 3 000 samochodów Fiat 500L przeznaczonymi na rynki północnoamerykańskie przybił do portu w Baltimore (Stany Zjednoczone), gdzie wykonał pierwszą dostawę, aby ruszyć następnie dalej i 26 maja dotrzeć do portu w Halifax, na wybrzeżu Kanady, gdzie zakończył swoją podróż

3 000 egzemplarzy Fiata 500L przetransportowano najpierw drogą kolejową z zakładu  Kragujevac  w Serbii do portu BarRozładunek Fiatów 500L u wybrzeży USA w porcie Baltimore, Maryland Fot: Fiat (Czarnogóra), gdzie 10 maja zostały  załadowane na statek cargo, którym popłynęły aż do wybrzeży Ameryki.

Produkcja seryjna modelu Fiat 500L na rynek północnoamerykański rozpoczęła się w marcu w fabryce Kragujevac, największym zakładzie produkującym samochody w Europie Południowo-Wschodniej. W lutym br. Fiat Serbia został wyróżniony prestiżowym tytułem 'Companybest 2012' przyznawanym przez jury Autobest - organizację motoryzacyjną europejskich rynków wschodzących - za transformację, której dokonano w zakładach mechanicznych Kragujewac, które są dzisiaj jednym z najnowocześniejszych zakładów w Europie.

Fiat Automobiles Serbia (FAS) zaplanował na rok 2013 produkcję w ilości pomiędzy 110 000 a 150 000 egzemplarzy, która zaspokoi popyt na te samochody na ponad 100 rynkach na całym świecie, w tym w Ameryce Północnej, Azji i Pacyfiku, gdzie wkrótce model Fiat 500L będzie sprzedawany. W związku ze wzrostem produkcji oraz planów eksportu modelu Fiat 500L, zatrudniono około 600 nowych pracowników: obecnie fabryka Załadunek Fiatów 500L w porcie Bar, Czarnogóra Fot: Fiatzatrudnia nieco ponad 3 000 osób, a prawie 1 200 osób pracuje u dostawców.

Fiat 500L umacnia swoją pozycję odnoszącego sukcesy samochodu - kompaktowy na zewnątrz, przestronny wewnątrz,  wszechstronny i z pełną ochroną pasażerów, potwierdzoną prestiżowymi 5 gwiazdkami EuroNCAP - jest równocześnie jedynym modelem, który rejestruje ciągły trend wzrostowy, pomimo słabej koniunktury ekonomicznej: od momentu wprowadzenia na rynek, jesienią 2012 roku do chwili obecnej, zostało zarejestrowanych prawie  34 000 egzemplarzy.

Do jego cech szczególnych należą niskie zużycie paliwa i emisji dwutlenku węgla, liczne konfiguracje wyposażenia wnętrza i maksymalna elastyczność przestrzeni załadunkowej. Fiat 500L może poszczycić się najlepszym wskaźnikiem przestronności wnętrza w swojej kategorii  - dzięki maksymalnemu oszkleniu karoserii, które doświetla wnętrze i potęguje wrażenie „panowania nad drogą", a także najniższymi kosztami eksploatacji połączonymi z najlepszymi osiągami. Dodatkowo, w ostatnim czasie gama wzbogaciła się o dwa nowe silniki: 1.6 Multijet II o mocy 105 KM i 0.9 TwinAir Turbo o mocy 105 KM. Załadunek Fiatów 500L w porcie Bar, Czarnogóra Fot: Fiat

Dodatkową nowością jest dostępny w sprzedaży na rynkach Europy od czerwca br., nowy 500L Trekking. Adresowany do entuzjastów aktywności plenerowej i sportów na otwartym powietrzu, nowy Fiat 500L Trekking łączy off-roadowy wygląd z „inteligentnym" napędem przedniej osi za sprawą innowacyjnego systemu kontroli trakcji „Traction+", który w połączeniu z ogumieniem seryjnym M+S, poprawia własności jezdne na podłożu o niskiej przyczepności, szczególnie w momencie ruszania z miejsca. A wszystko to bez uszczerbku dla przestrzeni i wszechstronności samochodu opartego na koncepcji City Lounge - mającej jednoczyć drobne przyjemności i wielkie życiowe emocje: własne pociechy, przyjaciół, muzykę.

3 000 egzemplarzy Fiata 500L, które dotarły do Ameryki Północnej jest wyposażonych w nowy silnik 1,4 l MultiAir Turbo o mocy 160 KM. Ta jednostka napędowa, przeznaczona wyłącznie na ten rynek oferuje najwyższy stosunek mocy do pojemności skokowej i najlepsze wartości mocy  (160 KM) i momentu obrotowego(250 Nm) w swojej kategorii. Możliwy do połączenia z sześcioprzekładniową manualną skrzynią biegów lub z automatyczną sześcioprzekładniową skrzynią biegów z podwójnym suchym sprzęgłem  - która jest ekskluzywnym wyposażeniem w tej kategorii - zespół napędowy Fiata 500L sprzedawanego w Ameryce Północnej zapewnia rewelacyjne osiągi i ogromną przyjemność czerpaną z jazdy.  Cechy te są jeszcze bardziej podkreślone przez typowo europejski handling oraz szybki i precyzyjny układ kierowniczy.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Fiat 500L zdjęcia

Fiat 500L dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Fiat 500L opinie

Oceń swoje auto

Ogłoszenia z gratka.pl

Fiat 500L Cena

Części dla marki Fiat

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

806 zł